Guido Steusel Guido Steusel Moderator

Duivense Atellieroute (Duiven, Groessen, Loo) Liemers 17-25 mei

aanstaand weekend van 17,18 en 24, 25 mei openen 15 kunstenaars hun deuren, 11 ateliers in Duiven, 3 ateliers in Groessen en 1 in Loo en nemen u mee naar hun wereld.
Dareo wordt ook dit jaar feestelijk geopend en wel in Thuvine op vrijdag 16 mei om 16:30. De opening wordt verricht door de initiatiefnemer van de route de Duivense kunstenares Madeleine Corbey. Tevens is dit het startsein voor de expositie in Thuvine t/m eind juni.

Op deze locatie doet dit jaar naast 15 kunstenaars ook een groot aantal eindexamen kandidaten Havo/VWO van het Candea College mee.
Er is een fietsroute uitgezet langs de deelnemende kunstenaars. De kortste fietsroute is slechts 20 km lang en voert u langs de leukste plekjes in de Gemeente Duiven. Maar u kunt de route ook uitstekend over 2 dagen verdelen of met de auto doen of voor de echte sportievelingen lopend.

De deelnemende kunstenaars In Duiven zijn Loes Bos, Marga van Haren, Marion Smid, Adrie Schimmel Anton Ariëns, Madeleine Corbey, Maarten van der Geest, Wim Rutten Will Schropp en de eindexamenkandidaten van het Candea. In Groessen zijn, Theet Derksen, Rob Winters, Brigitte Sueters en Suzy Winters van de partij. In Loo exposeert Petra Kleve. Tijdens de bezichtiging van de ateliers gaat er een geheel nieuwe wereld voor u open, u zult er van opkijken waar de kunstenaars hun ideeën op doen of waar ze inspiratie van krijgen. Er zijn verschillende disciplines keramiek, schilderijen en beelden. De beelden zijn van hout, polyester en steen en bij de schilderijen zijn er olieverf en acryl schilderijen. U ziet ook wat voor gereedschap er allemaal nodig is en hoeveel bloed, zweet en tranen een werk kan kosten. Na een bezoek aan deze ateliers zult u leren hoe belangrijk kunst is, maar vooral hoe je er van kan genieten.

Wist u dat een aantal deelnemende kunstenaars ook internationaal werken ? Wist u dat bv de bekende Teleac cursus Thuis beelden maken in hout een Duivense oorsprong heeft. Heeft u wel eens gelet op de bijzondere beelden in de Gemeente Duiven en wie deze gemaakt heeft .Heeft u ontdekt wie de vogel in het theehuis gemaakt heeft, of wie het kleurrijke kunstwerk in het Horsterpark heeft gemaakt. Van wie is de hemelfietser op de rotonde, wie heeft de houten beelden gemaakt van de kruisiginggroep van de Sint-Andreaskerk in Groessen en van wie is de sculptuur bij Thuvine ?

Opening DAREO vrijdag 16 mei om 16:30 Thuvine, Thuvinepark 100 Duiven.

DAREO de ateliers zijn 17-25 mei op de zaterdag en zondag open van 12:00 tot 17:00 uur.

Voor meer informatie http://www.dareo.nl of bel Madeleine Corbey 06-23937822

Guido Steusel Guido Steusel Moderator

Nationale kunstdag 30 maart Eindhoven Klokgebouw

Regionale Kunstdag Eindhoven

In navolging van de drukbezochte Kunstdagen in 2012 en 2013 vindt ook in 2014 een Regionale Kunstdag plaats in het historische klokgebouw in Eindhoven.
Openingstijden
De Kunstdag is geopend van 13.00 uur tot 17.30 uur.

De entree voor de Regionale Kunstdagen 2014 bedraagt € 6,00.
Bestel nu toegangskaarten in de voorverkoop met minstens € 3,00 korting.
Locatie: Klokgebouw
Klokgebouw 50
5617 AB Eindhoven
http://www.klokgebouw.nl

Het gebouw is niet te missen voor wie Eindhoven vanuit Amsterdam of Rotterdam binnen treint, het Klokgebouw is dan ook een van de imposante rijksmonumenten op Strijp S. Philips geeft dit immense terrein voorheen een ‘verboden stad’- zo groot als de binnenstad gefaseerd terug aan de stad. Parkeren (betaald) kan op het terrein van het Klokgebouw. Als de navigatie niet werkt op het reguliere adres ‘ Klokgebouw 50, Eindhoven’, voer dan de volgende coördinaten in: breedtegraad 51°26‘57.39 N en lengtegraad 5°27‘23.32 E. Station Eindhoven-Beukenlaan ligt op minder dan 5 minuten loopafstand van het Klokgebouw.
Kunstenaars
A
Kunstenaar Discipline Website
Josina van Amsterdam beeldhouwen, schilderen josinavanamsterdam.nl
B
Kunstenaar Discipline Website
Louis Baeten schilderen acryl/olieverf mijnkunstboek.eu/louisbaeten
BERTOS Digi-combi-art Toros-Art.eu
Kati Binda Gemengde techniek adima-a-la-rosa.nl
Maartje de Boer mozaiek in marmer en smalti -
Elly Bogers schilderijen met verschillende materialen ellys-kunst.nl
Eric Cornelis Bos acryl schilderen op XL doeken ericcornelisbos.com
Mart de Brouwer Uitgebrande muurobjecten welke daarna beschil m-artdecorations.nl
C
Kunstenaar Discipline Website
Carina Kroeze schilderen carinakroeze.nl
Emelie Cilissen schilderen emeliecilissenschildert.nl
Mark Coenraads Dieren en landschappen. Olieverf en pastels markcoenraads.com
Madeleine Corbey Beeldhouwen atelier-allegro.nl
D
Kunstenaar Discipline Website
Suzanne Daems Realisme portretkunst suzannedaems.com
Irma Derix Schilderkunst, lyrisch- expressief irmaderix.nl
Do Collection, Rolisa Sweegers edelsmeden, sieraadontwerp do-collection.nl
E
Kunstenaar Discipline Website
Donna Eykholt Portrettekenen en schilderen donna-tekeningen.nl
G
Kunstenaar Discipline Website
Kasper de Gouw Brons kasperdegouw.net
Wendy Graat Schilderen wendygraat.nl
H
Kunstenaar Discipline Website
Jolanda van Hattum Beelden in steen (schilderijen) atelierludiek.com
Ingeborg Herckenrath schilderijen ingeborgherckenrath.exto.nl
Mieke van den Hoogen-Huijgen Keramiek miekevandenhoogen.nl
Henri Horeman schilderen olieverf henrihoreman.nl
I
Kunstenaar Discipline Website
ILONA Schilderen ww..ilonadegraaf.exto.nl
J
Kunstenaar Discipline Website
Ans Jacobs fotografie panteresfotografie.nl
K
Kunstenaar Discipline Website
bregje de koning digitale kunst atelierbregje.com
Henk Kroese edelsmeden henkkroese.nl
Ida Kurniawan bronzen beelden idakurniawan.nl
Erzsi Könyves Schilderen sites.google.com/site/erzsikonyves
L
Kunstenaar Discipline Website
Theo van Leipsig schilderen acryl oliverf op doek en papier abstract en figuratief -
Rick Lelieveld schilderen rick-lelieveld.nl
Jeanny Lenssen 3 dimensionaal jeannylenssen.be
Jacqueline van Lieshout gemengde technieken op doek lieshoutart.nl
M
Kunstenaar Discipline Website
dorian maduro vrij -
Lily Marneffe schilderen lilymarneffe.com
Tini Muller sieraden met emaille tinimuller.exto.nl
Carl Möller staalsculpturen carlmoeller.nl
N
Kunstenaar Discipline Website
Martine van Noort schilderkunst atelier-mediterraneo.nl
O
Kunstenaar Discipline Website
Saskia van Oversteeg Illustratie en tekenen sasillustraties.nl
P
Kunstenaar Discipline Website
Winny Paulus Portretten, bloemen, landschappen winnypaulus.nl
Rudi Pinas Beelden tembeartmasanga.nl
R
Kunstenaar Discipline Website
Rob Hendriks (Ludo Dalior) Mixed Media ludodalior.com
Huub Rossel Metaalsculptuur en Glasfusing huubrossel.nl
S
Kunstenaar Discipline Website
Sylvia de Sain Mozaïek in natuursteen en smalti sylviadesain.nl
Henny Schaapman Keramiek atelierdeverbeelding-wijhe.nl
Peter Schipper schilderen peter-s.nl
Liz Schouten schilderen liz_schouten.kunstinzicht.nl
Jennie Smallenbroek Olieverf jenniesmallenbroek.com
T
Kunstenaar Discipline Website
Herman Thielens Realistis olie op doek hermanthielens.nl
Johan Top mix media op board / olieverf en acryl op passe partout papier art-top.nl
Vasily Tryndyk beeldende kunst tryndyk.com
V
Kunstenaar Discipline Website
Wil van Valen Schilderkunst wilvanvalen.nl
Lisbeth Veillat Metaal & Keramiek combi lisbethjveillat.eu
Josée Vermorken schilder olieverf -

Guido Steusel Guido Steusel Moderator

Open huis in het Oude Postkantoor Zevenaar

Op zondag 6 april bent u vanaf 13:00 uur, tot 16:00 uur van harte welkom om een kijkje te nemen in het pand. Zo krijgt u wellicht een idee, of u beeldhouwen eens wil proberen.

Vanaf maandag 7 april worden er beeldhouwlessen gegeven door Madeleine Corbey in het mooie oude Postkantoor aan de markt 59, te Zevenaar. Geruime tijd werd beeldhouwen gegeven bij de Volksuniversiteit, maar door veranderingen aldaar was het even niet mogelijk lessen te volgen bij Madeleine Corbey. Vanaf april is het wel weer mogelijk, en wel op maandagochtend, van 9:30 tot 12:00 uur en dinsdagavond van 19:15 tot 21:45 uur.

Beeldhouwen is een heerlijke ontspannende, inspannende bezigheid. Er kan gewerkt worden in zowel zachte als harde steen en klein of groot. De lessen zijn zowel voor beginners als gevorderden en omdat Madeleine werkt met strippenkaarten is het bij uitstek een mogelijkheid om eens te kijken of beeldhouwen iets voor u is.