ESRA CANPOLAT ESRA CANPOLAT

Elektrowind Dikey Rüzgar Türbini

Merhabalar,

Sizlere Elektrowind'i tanıtmak isteriz.

Dünyada bir ilk; Kullanıcının ihtiyaçlarına göre türbin boyu ve genişliği ayarlanabilen Elektro Wind, bu konseptiyle dünyada ilk ve tek rüzgar jeneratörüdür. Bu sayede, yıllık ortalama rüzgar hızı düşük olan bölgelerde ve uygulama alanı kısıtlı olan yerlerde uygun türbin boyu ve genişliği hesaplanarak, ideal türbin tipi belirlenir.

Elektro Wind, dikey çalışan helikal yapıya sahip bir savonius tip rüzgar türbinidir. Basamaklı türbin yapısı ile dönme sırasında rüzgarı panelleri arasında tutarak, etkili bir şekilde dönme gücü sağlar. Ortlama rüzgar hızı az olan bölgelerde bile türbin yapısı büyütülerek, düşük rüzgar hızlarında bile elektrik üretmesi sağlanır.

Elektro Wind, yatay ( horizontal ) türbinlere göre avantajlıdır;

-Çalışma sırasında ses, gürültü yapmaz.
-Dikey olarak konumlandırıldığı için çok daha az yer kaplar, çatı ve bahçelere rahatlıkla yerleştirilir.
-Kullanıcı isteğine göre istenen renklerde boyanarak estetik bir görünüm sağlanır
-Türbin yapısı paslanmaz çelikten yapıldığı için, ömür boyu garantili ve son derece dayanıklıdır.
-Yüksek rüzgar hızlarında bile elektrik üretmeye devam eder, yatay türbinler 25-45 m/sn’den daha yüksek hızlarında otomatik olarak kendini korumaya alır ve elektrik üretmez.
-Rüzgarın ani yön değişimlerinden etkilenmez, her yönden esen rüzgarı elektrik üretmek için kullanır.
-Seri bağlanabilen Elektro Wind, bir apartmanın, hotel ya da bir fabrikanın elektrik ihtiyacını karşılayacak kadar elektrik üretebilir.

Bu avantajların yanı sıra, yeni yapılan inşaatlarda, dairelerin elektrik ihtiyacını karşılamak üzere çatıya yerleştirilen Elektro Wind türbinlerin, dairelerin ısınma ihtiyaçlarını, elektrikli kombi kullanarak karşılayabilir. Mevcut doğalgaz kombisi olan konutlar, elektrikli kombi alarak kolay bir dönüşüm yaparak, doğalgaz kullanma zorunluluğundan kurtulur.

Elektro Wind, patentli türbin dizaynı ile çok düşük rüzgar hızlarında bile elektrik üretmeye başlar. Türbin yapısı, kullanıcının konumuna göre yapılacak ortalama rüzgar hızı hesabına göre, türbin yapısı yeniden hesaplanarak, en uygun türbin boyu ve genişliği yapılır. Buna göre kullanıcının türbin için yaptığı yatırımı en kısa sürede ürettiği kW cinsinden geri alması amaçlanır.

Panel kanatları istenilen renge boyanabilir veya firma reklam afişiniz kaplanabilir. Sisteminin maliyeti, yaklaşık 4 yıllık elektrik faturanızın toplam tutarını geçmeyecek bir maliyet olacaktır. Size sunacağımız 48 ay vadeli ödeme şekliyle, elektrik faturanızı öder gibi ödemeye devam edecek, 4 yıl sonra ödemeler bittikten sonra sistem kendini amorte edecek ve artık kendi elektriğinizi kendiniz üretiyor olacaksınız. Yani Elektrowind Rüzgar Enerji Sistemi, ödeme şekli sayesinde size ek bir maliyet getirmeyecektir.

Şunu da belirtmek isteriz ki; Aralık başında yürürlüğe giren Yenilenebilir Enerji Yönetmeliğiyle birlikte, kendi tüketiminizi karşılamak için kuracağınız 500 kW’a kadar olan sistemlerde üretim fazlanızı yerel şebeke kurumuna satma hakkınız doğmuştur. Kullanılan makine ve/veya elektro-mekanik aksamın %75’inin yerli üretim girdilerden oluştuğunun belgelendirilmesi halinde ise yenilenebilir enerji tarifesinden daha fazla birim fiyata satma hakkınız vardır. Elektrowind Rüzgar Enerji Sistemi de Yerli Malı olup, bu teşvikten de yararlanma imkanınız olacak ve bu sayede sistemin amorte süresi çok daha kısalacaktır. Detayları ekteki yönetmelikte de görebilirsiniz.

Ayrıca aynı elektrik dağıtım bölgesine ait olan kendinize ait yerlerde (arazi, bina vs) üretim ve tüketim yapmanız mümkündür. Örneğin rüzgarı bol olan bir arazinizde üretimi yapıp, şebekeye verip; başka yerde bulunan idari binanızda şebekeden elektriği tüketmeniz mümkündür.

Ürün hakkında detaylı bilgiye http://www.ardenerji.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

Esra CANPOLAT
Genel Koordinatör

ARD Enerji Sistemleri Ltd.Şti.
İrtibat Ofisi
Perpa Ticaret Merkezi A Blok 8.Kat No:742
34384 Okmeydanı-Şişli/İstanbul Turkey
Merkez
Nurtepe Mah. Rüzgar Sok. No:35/3
34407 Kağıthane/İstanbul
esra@ardenerji.com
http://www.ardenerji.com
http://www.solarburada.com
Tel: 0212 222 77 79-80
Faks: 0212 222 77 97
Gsm: 0532 6605415