Andy Boyns Andy Boyns

Şehit Levent Birben Anaokulu/Ahmetli Köyü/Şile

LÜTFEN BU MESAJI TÜM SEVDİKLERİNİZE GÖNDERİN.
Değerli dostlar,

Şehit Levent Birben Anaokulu Şile'nin Ahmetli Köyü'nde eğitim öğretime başladı. Hedef kitlesi 2-6 yaş çocukları olan anaokulumuz tamamen devlet imkanları ile yapıldı. Şu anda aylık 150.-TL ücretle okul kayıtları devam ediyor. Bu ücret sadece yemek masrafları için alınıyor. Pazartesi-Cuma 08.30-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bugün itibarı ile kayıtlı çocuk sayısı 14. Oysa okulun çevresinde yaklaşık 50 çocuk var bu yaş grubunda ve okulumuzun kapasitesi 60. Kimisi okulun hemen yanında kimisi karşısında kimisi arkasında kimisi de 2-3 km. uzağında bu çocukların. Peki neden okulda değiller? Cevabı basit. Ekonomik şartlar. Okulumuzun çevresinde yerleşik yaşayan (yazlıkçı olmayan) insanların çoğu bahçe işleri, inşaat işleri, temizlik işleri gibi işlerde çalışıyorlar ve bu ücreti ödeyemeyecek kadar az kazanıyorlar.

Hepimiz güzel vatanımızın her köşesinde tüm çocukların en iyi imkanlarla eğitim öğretim görmelerini tüm kalbimizle istiyoruz. Ama istemek yetmiyor bazen... Acaba ben de bir birey olarak birşeyler yapabilirmiyim diye düşünmek de gerekiyor. Elimizi taşın değil de tam anlamıyla kayanın altına koymamız gerekiyor bugünlerde. E yükümüz ağır. Gelin bu kayanın altına bir sürü el koyup yükü hafifletelim. Hafifletelim ki tüm çocuklarımızı kucaklasın okulumuz. Nasıl mı?

İşte ihtiyaç listemiz:
-Bardak, tabak, çatal, kaşık, kepçe, kevgir, tencere, tabak, tava, çaydanlık, kettle, buzdolabı, bulaşık makinası, çamaşır makinası, çöp kovası, çamaşır sepeti, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, sabun, deterjan, elektrik süpürgesi, ütü. Kısacası aklınıza gelen her türlü mutfak, banyo, temizlik malzemeleri.
-Televizyon, dvd oynatıcı, kasetçalar, bilgisayar, resim çerçeveleri, halı, çiçekler (bahçe ya da saksı çiçekleri)
-Her türlü eğitici ve öğretici materyaller (Yumuşak oyuncaklar, masal kitapları, hikaye kitapları, boyama kitapları, boyama kalemleri, resim sehpaları, kuruboyalar, suluboyalar, pastel boyalar, legolar, yapbozlar, küpler, kırtasiye malzemeleri, oyun hamurları, eğitici cdler)
-Okulumuzun bahçesi için oyun grupları.
-Spor aletleri, müzik aletleri.

Tabi ki tüm bunları gidin satın alın getirin demiyoruz. Biz sizden; sizin artık kullanmaktan vazgeçmiş olduğunuz ama iyi durumda ve kullanılabilir olan ancak sizin için artık atıl konuma geçmiş eşyalarınızı istiyoruz. Yani evet resmen istiyoruz. Çünkü bir devlet anaokulu olarak tüm bunları sağlayabilmemiz imkansız görünüyor.

Bize ulaşmanız çok kolay,
Adresimiz : T.C.Şehit Levent Birben Anaokulu / Ahmetli Köyü, Şile, İstanbul
Tel : +90 532 270 54 43

Yardımlarınızı bekliyoruz. :-)

Not: Okulumuzu istediğiniz zaman gelip ziyaret edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yardımların yerinde ve tam da gönlünüzde istediğiniz gibi minik sahiplerine ulaşıp ulaşmadığını her an kontrol edebilirsiniz. Kapımız ve kollarımız açık sizleri bekliyoruz.

Sevgilerimizle,
T.C. Şehit Levent Birben Anaokulu Aile Birliği Temsilcileri