Anne - Baba Olmak

Anne - Baba Olmak

Posts 1-8 of 8
 • User photo
  Seda Yıldırım
  The company name is only visible to registered members.
  Merhabalar,

  Boşanmıs olmak başlıbaşına bir sorundur aslında,hele birde arada cocuk varsa. Benim öyle bir sorunum var. Geçen yıl bu zamanlarda eşimle ayrılmasya karar verdik ve bitti....

  5 yasında bir oğlum var sürekli babasını soruyor. Verecek cevap bulamıyorum. Ayda 1 yada iki ayda bir ancak görüyor babasını. İnanın cok zor bir durum. ne olur akıl verin bana arkadaslar :(((

  Allah kimseyi çaresiz bırakmasın....

  Sevgiler,
 • Nevin Ergençiçeği
  Nevin Ergençiçeği    Group moderator
  The company name is only visible to registered members.
  Merhaba;

  Sormayı gözyaşlarıyla sürdürecek.Çünkü bir babaya ihtiyaç duyuyor. Ya babası ile daha sık görüşme ortamı oluşturmanız ya da baba rolünü üstlenip, çocuğunuzun ihtiyacı olan sevgiyi verebilecek biri -ki bu yeni bir eş, dede, dayı, vb. olabilir- biri ile görüşmesini sağlamanız gerekiyor. Ayrıca özellikle erkek çocuk olması nedeni ile davranışlarını model alabileceği aynı cinsiyetten birine ihtiyacı var.

  Ana ve baba çocuk için düşünemeyeceğimiz kadar önemli varlıklar ve gerekliler. "Kötü bir evliliği sürdürmektense ayrılın." düşüncesi bence bekar ve çocuksuz birine ait. Çünkü çocuk ebeveyn kaybı yaşıyor ve bu onun tüm yaşamını etkiliyor. Majör depresif bozukluk en çok ebeveyn kayıplarında ortaya çıkan bir durum ki kendini değersiz hissetme, intihara yönelim tavırları görülüyor.

  Bu durumu aşmak, kayıp duygusunu en aza indirmek ancak kayıbın yerine konması ile mümkün. Çocuğun yaşının küçük olması onun yeni bir kişiyi kabullenmesini kolaylaştırıyor. Gözlemlerimle, bu güne kadar edindiğim deneyimle-ancak çocuğu gerçekten sevebilecek ve baba olabilecek biri ile-oluşturulmuş ailelerde yaşayan ya da ayrı kaldığı ebeveynle sık görüşüp, sevgisini hisseden çocuklarda veya evde dayı, dede ile birlikte yaşayanlarda kayıp travması çok görülmüyor.

  Allah kolaylık versin. Sevgiyle kalın.
 • User photo
  Funda Karaman
  (not a XING member)
  Merhaba

  Zorlayarak ne kadar bir babayı çocuyla görüştürebilirsiniz ki;ben buna hiç anlam veremiyorum...İnsan kendinden olma bir canı nasıl özlemez,istemez,düşünmez,sorumluluğunu almaz akıl sır erdiremiyorum.
  Bende 17 yaşında bir kız annesiyim,kızım daha 2.5 aylıktı boşandığımda eşimden, o gün bu gün 1 kere görmüştür babası ama ben çok mücadeleler verdim, kızıma hem anne hemde baba olduğuma inanıyorum ama yinede o baba eksikliğini tamamladığımı söylersem yalan konuşmuş olurum.Bu eksikliği artık hissetme dönemi şimdi daha ağır basıyo yanında bir erkek istiyor bunu anlayabiliyorum:((((
 • User photo
  Funda Karaman
  (not a XING member)
  ANNE KİMDİR / NEDİR....?

  Bir erkek çocuğun kaleminden çıkmış, bu kadar olur yani, tam tarif


  ANNE, dünyada karşılık beklemeden börek yapan tek insandır.

  Karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş halidir....!

  Ne kadar üzsen de 10 Dakika sonra seni affeden zarif bir memeli türüdür, yağlı bile olsa tiksinmeden saçını okşayan, kucağına yatıran, öpüp koklayan tek varlıktır,meleğin süt verebilenidir.

  Yarasın diye muhallebinin içine ciğer katarak çocuğuna yediren manyaklık derecesinde yaratıcıdır .

  Yemek yemeyen çocuğun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kişidir, kafayı çocuklarıyla bozmuş, göbek bağı kopsa da yürek bağı asla kopmayan, sevgi dolu fedakar insan dişisidir.

  Bulaşık, ütü, vb. yaparken bile otomatik olarak çene çalan, kendi kendine konuşan,kadın dırdırı denen mereti erkeklere daha küçükten belletendir .

  Yemek uzmanı, düzen insanı, bilgili, kültürlü her şeyi bilen şahsiyettir.


  Yavrularını yol tarafından değil, kaldırım tarafından yürütendir.

  Dizi dizi incidir lakin gerektiğinde laf sokma dalında da birincidir....!


  Sevgiliden ayrılma haberi verildiğinde, "amaaan ben sana daha güzelini
  bulurum "diyebilen komik bir karakterdir....

  'Oğlum aradım yoktun. Ben de
  mesaj atayım dedim sana. Gelince ara beni emi aslan evladım. Kara
  börülcem benim , öptüm annen , şeklinde mesajlar atabilen, teknolojiyi
  ısrarla reddeden, kabullenemeyen, kafasına göre yorumlayan bilişim
  düşmanıdır ....

  AMA ... AMA dünyanın en güzel kucağına sahip, en güzel
  kokan, harikulade bir varlıktır , olmadık yerlerde iyi ki doğurmuşum ulen
  seni' diyen ve benim hatırıma benimle Freddy Mercury dinleyen bir sabır
  ağacıdır.

  Evlatlarını asla ayırmayan, aynı zamanda birbirinden koruyan
  güç abidesidir.

  Evde bir yere uzandığınız an orada temizlik yapacağı tutan,
  temizlik konusunda kayışı kopardığından temizlikçi gelecek diye evi temizleyen balans ayarı kaçmış sevimli ,tatlı ,güzel bir temizlik manyağıdır...

  Mutfakta yaşayan, evde herkesi idare eden bir tür tatlı canlıdır....

  Evrendeki tüm sevgilerin güçlerini birleştirdiği sulugöz abidesi bir yaratıktır...!!

  Oğlunun damat - kızının gelin olduğunu görünce, çocuğu mezun olunca, çocuğu gol atınca, çocuğu hasta olunca,çocuğu askere gidince,

  çocuğu harçlıklarından 5 dolar biriktirdi diye çocuğu dolar yükselince , velhasıl buna benzer bir sürü şeye anında ağlayabilen, bu mesajı okurken bile duygulanıp - gözleri dolabilen, ağlamaya meyilli bir yapısı olan duygu pınarıdır.

  Çoook uzakta dursa da yakın hissedilen, çok yakınında dahi olsa canı hep istenen, asla vazgeçilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, evlatların varlığını varlığına armağan edebileceği, *** aglayan-aglamayan ama heeeep duygulu*** en önemlisi; kıçı başı oynamayan tek kadın modelidir.....
 • Gizem Yıldız
  Gizem Yıldız
  The company name is only visible to registered members.
  merhaba seda hanım:

  yazınızı okudum aynı şeyleri paylaşıyoruz sizinle bende 4sene oldu eşimden boşanalı ve 5,5 yaşında ise oğlum var sizin yavrunuz gibi benim pamuğum da hemen hemen hergün ağlıyor sürekli görmek istiyor,zaman geçirmek istiyor yani babayı yaşamak istiyordu ki hala daha öyle çok savaşlar ve gözyaşları döktüm zorla görüştürdüm ama şimdi yoruldum ve sadece oğlumu düşünerek belkide çok bencilce bir karar aldım ve artık 2 aydır görüştürmüyorum çünkü zorla bişey olmuyor eğer sizde bunu biliyorsanız ltf zorlamayın biliyorum kimsenin yeri malasef doldurulamıyor heleki bir babaysa konu hiç:( fazlasıyla zaman geçirin bol bol eğlensin ve öğrensin çevre çok önemli yanlız kaldığını sezdirmeyin cocuğunuza hep bunun buruklıuğu olacak ama doldurulamıyacak.eğer ilgili biri ise eski aşiniz bence ortasını bulup ortak zamanlar geçirmelisiniz biraz büyüyene kadar zaten sonrasında su akıp yolunu buluyor herşeyi oturtacaklarına eminim.zor bir yol az hasarlarla büyütüp en güzel yerlerde görmeyi diliyorum evlatlarımızı.
  sevgiyle kalın ve sıkıca sarılın göz bebeğinize
 • User photo
  ZEYNEP NAZ ASLAN
  (not a XING member)
  SEVGİLİ GİZEM HANIM ÖNCELİKLE HASTALIKLI BİR PARMAK KESMİŞSİNİZ BENCE,ÇÜNKÜ AYNI EVDE HUZURSUZ BİR ANNE BABA İLE YAŞAMAK ÇOCUĞUN RUH SAĞLIĞI AÇISINDAN ÇOK DAHA ZARAR VERİCİ OLACAKTIR. FAKAT ŞUNU UNUTMAYINKİ ÇOCUK İÇİN BABA SADECE BİR MODELDİR. VE YOKLUĞUNU UMURSAMAZ BİLE ÇÜNKÜ ZATEN BABA VARKENDE AKŞAM EVE GELEN BİR ADAMDIR, AMA ANNE DAİMA KOŞUŞSUZCA SEVENDİR BU YÜZDEN LÜTFEN KENDİNİZİ ÜZMEYİN VE SADECE OĞLUNUZU SEVİN AMA ONA KARŞI SAKIN ACIMA DUYGUSUYLA YAKLAŞIP BABASIZ OLMANIN BİR EKSİKLİK BİR GARİBANLIK OLDUĞUNU HİSSETTİRİR ŞEKİLDE YAKLAŞMAYIN ŞAYET BÖYLE YAPICAK OLURSANIZ ÇOCUKLAR MUHTEŞEM MAKİNELERDİR VE BUNU SİZİ DÜŞÜNEMEYECEĞİNİZ KADAR GÜZEL VE İNCE HESAPLIYARAK SİZİ KULLANICAKTIR.AMA ONA BU OLAYIN OLAĞAN OLDUĞUNU VE ONUNDA BUNU KABULLENMESİ GEREKTİĞİNİ İSTEDİĞİ ZAMAN BABASINI GÖREBİLECEĞİNİ İLK BOŞANANIN SİZ OLMADIĞINIZI ANLATIN VE LÜTFEN BABASI ALEYHİNDE BİR ŞEY SÖYLEMEYİN ÇÜNKÜ O ZAMAN MİNİCİK KAFASINDA SİZE OLAN SAYGISINI BİTİRİRSİNİZ VE İSYAN BAŞLAR.
  YAZDIKLARIMI LÜTFEN UKALALIK OLARAK DEĞERLENDİRMEYİN SADECE HAYATTAN ALINTILARIMI SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.
 • Gizem Yıldız
  Gizem Yıldız
  The company name is only visible to registered members.
  merhabalar zeynep hanım yazınızı okudum hani bunu tabiki dikkate alırım fakat zaten bilinçsiz ve elinde çocuğu koz olarak kullananlardan hiçbir zaman olmadım tam tersi ayrılsak da biz hep oğlumuz için var olan bir aklı başında anne baba rolünde varızı empoze etmeye çalıştım ki ben babası ne kadar iyi bir eşti ve beraberken neleri yapardık onu anlatan bir anneydim şimdi ne kötülüler ne de şuhursuzca oğlumun küçücük beynini doldururum sadece orada vurgulamak istediğim şey bu işin tek başına yorucu ve çok akıllı olunmasıydı.paylaşımınız için yinede teşekkür ederim.sevgiler.
 • User photo
  ZEYNEP NAZ ASLAN
  (not a XING member)
  gizem hanım umarım beni yanlış anlayıp kırılmamışsınızdır .ben premium üye olmadığım için size mesaj atamıyorum öyle olsa idi size mail adresimi verirdim çünkü sizinle konuşmak isterim çünkü inanın herkesin bir hikayesi var ve hiç kimseninkide göründüğü yada gösterildiği kadar pembe değil. sevgiyle vede yakışıklı oğlunuzla hep mutlu hep huzurlu kalın .
 
Sign up for free: