Sigorta, Bireysel Emeklilik

Sigorta, Bireysel Emeklilik

Posts 1-10 of 26
 • Arize Hendes
  Arize Hendes
  The company name is only visible to registered members.
  herkese merhaba.Bireysel Emeklilik hakkında detaylı bilgi almak istiyorum.Koç Allianz ve Anadolu Sigorta ilk tercihlerim arasında.İnternetten ve birkaç kişiyle görüşme yapmama rağmen BES hakkındaki bilgiler beni tatmin etmedi.Risklerimive kazançlarımı detaylı olarak bilmek istiyorum.Bu konuda bana bilgi verirseniz cok memnun olurum.Teşekürler
 • Ahmet Koç
  Ahmet Koç
  The company name is only visible to registered members.
  BES yaptırmayı düşündüğünüzü söylüyorsunuz, BES'i iyi araştırmanızı öneririm.
  56 yaşına kadar beklemek zorundasınız ve BES'in getirisi kesin olarak belirlenemiyor, düşük bir ihtimalde olsa zarar etme ihtimaliniz bile var.

  Bu nedenle iyi araştırmanızı yada güveneceğiniz bilgi sahibi bir kişinin tavvsiyelerine uymanızı öneririm.
  Bana siz ne önerirsin derseniz; Ben size "Yatırımlı Hayat Sigortası" ürünümüzü öneririm;
  çünkü birikiminiz kadar sizin sağlığınız da önemlidir.
  Bu ürünümüzle isterseniz yalnız birikim yaparsınız, isterseniz hem birikim yapar hem de kendinizi bu süre içerisinde kazaya ve hastalıklara karşı da korursunuz.
  isterseniz doğum tarihinizi ve aylık ayırabileceğiniz rakamı mail atın, size iki ayrı çalışma göndereyim, inceleyin.ahmetkoc1966@mynet.com
 • Birgül Demirci
  Birgül Demirci
  The company name is only visible to registered members.
  Merhaba...Öncelikle sadece emeklilik mi düşünüyorsunuz yoksa bununla beraber çeşitli teminatlar (kaza sonucu ölüm ve maluliyet,kaza tedavi masrafları,hastalık vb.) da istiyormusunuz?Eğer önceliğiniz emeklilikse birikimli hayat sigortasını tavsiye ederim.Ayrıntılı bir bilgi vermemi isterseniz yaşınızı,iş tanımınızı ve aylık gelirinizi bildirmeniz halinde size ilistrasyon yani örnek poliçe teklifi sunabilirim. Kaç yıl sonra ne kadar maaş yada toplu para alabileceğinizi rakamlarla beyan edebilirim.Emailimi kullanabileceğiniz gibi diğer iletişim bilgilerimle de bana ulaşabilirsiniz.Teşekkürler... birgul_eylul@hotmail.com
 • Engin Durmaz
  Engin Durmaz
  The company name is only visible to registered members.
  Öncelikle 4 yıl aktif olarak sigorta ve bireysel emeklilik sektöründe görev aldığımı ve bireysel emeklilik sisteminin doğuşundan büyümesine kadar olan safhada aktif rol aldığımı belritmek isterim. Daha sonrasında ise size şu bilgiyi vermek isterim. Ülkemizde uygulanan bireysel emeklilik sistemi hayat sigortalarından çok daha farklı ve yatırım yönü çok gelişmiş olan bir sistemdir. Eğer amacınız uzun vadeli bir yatırım yapmak ise ki bu yatırımı en az 10 yıl gibi düşünün bireysel emeklilik biçilmiş kaftandır.Neden?
  İçeriğini yatırım fonları oluşturur.
  Bu yatırım fonlarından istediğiniz oranlarda seçme şansınız vardır.
  Seçtiğiniz şirket size özel bir danışman atar eğer yatırım bilginiz kısıtlı ise size fonları seçme konusunda yardımcı olur.
  Paranızdan ne kadar kesinti yapılıyor her şey ortadadır.
  Devletin izin verdiği sınırlarladan daha fazla kimse sizden birşey kesemez.
  hayat sigortalarında %5 olan vergi avantajı bireysel emeklilik sisteminde %10 dur. Yani iki katı. (bordrolu çalıştığınız taktirde mükemmel bir avantajdır.)
  Şirketinizden memnun kalmadığınız taktirde 1. yılın sonunda başka bir emeklilik şirketine geçebilirsiniz. Bu işlemi her yıl yapma şansınız mevcut.
  Yıl içerisinde 4 kez seçmiş olduğunuz fonları değiştirebilirsiniz. (örneğin YTL ağırlıklı bir plan hazırladınız 3 ay sonra dolar artmaya başladı Dövize endeksli fonlara geçiş yapabilirsiniz.)
  ödeme şeklini kendiniz belirlersiniz
  istediğiniz gibi arttırıp azaltıp ara verebilirsiniz. (ara verme durumunda bazı şirketler toplam fon varlığınız üzerinden kesinti yapar bazıları yapmaz bunu iyi araştırın)
  Takas bank güvencesi mevcuttur. Yani zaman içerisinde paranızın batma şansı yoktur.
  Fonlar piyasada bulunan yatırım araçlarından kurulmaktadır. Evet getiri garantisi verilmez ancak geçmiş 2 yıllık sürede ve dünyadaki diğer sistemlerde incelersek BES iyi bir yatırım aracıdır. GAranti fonları seçtiğiniz taktirde para kaybetme riskiniz yoktur. Hisse senedi gibi fonlarda ise şahsi kanaatim kısa vadede evet para kaybedebilirsiniz ancak uzun vadede risksiz fonlardan çok daha fazlasını kazanırsınız....

  yani bana hayat sigortasımı bes mi derseniz %100 bes birikimli hayat sigortaları daha öncede dediğim gibi çok daha farklı bir amaca hizmet ederler.....
  Saygılarımla....
 • Ahmet Koç
  Ahmet Koç
  The company name is only visible to registered members.
  merhaba engin bey,
  bu tercihleri yapabildiğinize göre hayat sigortası ve yatırımlı hayat sigortalarının da içeriğini biliyorsunuz
 • Engin Durmaz
  Engin Durmaz
  The company name is only visible to registered members.
  Daha önceki yazımın başında da belirttiğim üzere 4 yılı aşkın bir süre sigorta sektöründe görev yaptım. BES çıkalı henüz 2 yıl gibi bir süre oldu. dolayısıyla 2 yıl boyunca yaşamsal ve finansal risklerle ilgili hayat sigortalarının aktif satışında bulundum.Bu süre zarfında da eğer emeklilik isteyenler olursa ya geçiş için yaşam sigortası yaptım yada beklemelerini önerdim. İhtiyacı belirledikten sonra ürün sundum. Neticede sizde çok iyi bilirsiniz ki herkezin farklı ihtiyaçları vardır.
  Bİreysel Emekliliği ancak hazine tarafından yetki belgesi olan kişiler anlatabilir. Yetki belgesi olmayanların BES hakkında sunum yapması suçtur. Ben yetki belgesi olan, 4 yıl sektöre hizmet vermiş ve artık bu sektörden hiçbir çıkarı olmayan birisi olarak görüşümü bildirdim.
  Saygılarımla.
 • Ahmet Koç
  Ahmet Koç
  The company name is only visible to registered members.
  merhaba engin bey,
  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  size katılıyorum, kişilerin ihtiyaçları yada sigortaya bakış açıları farklı oluyor.
  bes düşünenler sadece yatırım amaçlı düşünüyorlar, tabi aynı yatırımı isterlerse kendileri de yapabilirler.
  fakat yatırımlı hayat sigortalarında hem birikim yapıyorlar hem de sağlıkla ilgili karşılaşabilecekleri hayati önem taşıyan hastalıklar ve kazalara karşıda iyileşme teminatları da var ve meydana gelebilecek kaza ve hastalıklara karşı da kendilerini güvence altına alıyorlar.
 • Engin Durmaz
  Engin Durmaz
  The company name is only visible to registered members.
  Ahmet Bey

  Sizinle hemfikiriz. Son yazınıza bende tamamen katılıyorum. Ürünlerin hepsi amacına yönelik sunulursa piyasadaki bir çok ürün mükemmel derecede başarılıdır. Ancak Yine sizinde bu konuda bana katılacağınızı düşünüyorum. Eğer ihtiyacın dışında kişi yanlış ürüne dahil olduysa gelecekte mutsuz olacaktır. Artık toplumumuzun birçok kesimi bu konuda çok daha bilinçli davransa da toplumu doğru yönlendirecek olanlar sizin gibi bilinçli sigorta uzmanlarıdır.
  benim şu an 2 adet bireysel emeklilik planım.
  1 adet sağlık sigortam.
  ve 1 adet yaşam sigortam mevcut (tamamen risk sigortası hastalık ve yaşam kaybı durumunda tazminat )
  Özellikle birikimsizi yaşam sigortaları bireysel emeklilik sisteminin tamamlayıcısıdır. Çünkü BES te yaşam kaybı teminatı ve hastalık teminatı gibi şeyler yoktur.
  Bu yukarıda belirttiğim sigorta ve BES paketinin belli bir hayat standartına ulaşmış herkezin yaptırması gerekir diye düşünüyorum.
  Eğer çocuğum olsaydı onun içinde birikimli yaşam sigortası yaptırırdım. 18 yaşından sonra ona devretrmek üzere... Bunlar yine benim şahsi kanaatlerimdir. Tekrar görüşmek üzere.
  Saygılarımla.
 • Füsun Müderrisoğlu
  Füsun Müderrisoğlu
  The company name is only visible to registered members.
  Arize Hanım Merhabalar,

  Öncelikle emeklilik döneminizde ne kadar süre maaş almak istediğinizi belirlemeli ve mevcut gelirinizin ne kadarını bu iş için ayırmanın uygun olacağına karar vermelisiniz.Katkı paylarınız emeklilik fonlarında değerlenerek çoğalır,bileşik getiri sayesinde zaman içinde para kazanır.Kazanılan bu paralar da yine kazandırmaya devam eder.
  İzlediğiniz yatırım stratejisine ve seçtiğiniz planın riskine bağlı olarak katkı paylarınız size ait emeklilik hesaplarında sürekli değerlenir ve çoğalır.(Bu süreçte Finansal Danışman önerisiyle hareket edebilirsiniz.)
  Burada Emeklilik Şirketinizi belirlerken dikkatle incelemeniz gerektiğini düşünüyorum.
  Bireysel Emeklilik Sistemi Mevzuatında belirlenen ve katılımcılardan alınacak olan bir takım kesintiler vardır.Ve her şirket mevzuatın belirlediği tutarları aşmamak kaydıyla oranlarını belirlemiştir.Yani her şirketin Giriş aidatı,Yönetim Gideri Kesintisi aynı değildir.
  Daha detaylı bilgi almak isterseniz size bilgi verebilirim.
  Sevgiler
  fusun35oglu@hotmail.com'dan bana ulaşabilirsiniz.
 • User photo
  Asli Turan
  The company name is only visible to registered members.
  merhabalar siteye geç üye olduğum için yazıları ancak okuyabiliyorum ve şunu söyleyebilirim benim 2 farklı firmadan yaptırmış oldugum bes im var ancak burada danışman faktörü çok önemli bir tanesi 1 yılını doldurdu ve danışmanımı imzayı attıktan sonra bir daha hiç görmedim ki bu firma bir de sektörün önde geleni.. diğerini de arkadaşımı kırmak istemediğim için yaptırdım ve ben bes i bir yatırım aracı olarak görüyorum paramı kendim gidip bankaya düzenli yatıramadığım için en azından bu sistemle ödemelerim düzenli oluyor ve 56 yaşıa kadar beklermıyım bılmıyorum ama 10 yılın sonunda sistemden çıkmayı düşünüyorum. hangi firmadan yaptirirsanız yaptirin danışmanınız iyi olsun yeter..
 
Sign up for free: