FOÇA

FOÇA

Posts 1-1 of 1
 • SERVET VURAL
  SERVET VURAL    Group moderator
  The company name is only visible to registered members.
  /Sigorta ile ilgili işlemlerini yaptırabilmek için yıllardır İzmir'e gitmek zorunda kalan Menemen ve Bergamalı vatandaşlar büyük bir dertten kurtuldular.

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), İzmir İl Müdürlüğü bünyesinde Menemen ve Bergama'da kurulan Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlükleri İzmir Valisi Cahit Kıraç tarafından hizmete açıldı. Menemen ve Bergama bölgesinde yaşayan vatandaşlar artık SSK, Bağ kur ve Emekli Sandığı işlemlerinin tamamını hizmete giren Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerin de yaptırabilecekler.
  Menemen Belediyesi ve Menemen Ticaret Odası'nın büyük desteği ile İzmir'in gelişen ilçelerinden Menemen'de hizmete giren Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü binası törenle açıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı resmi açılış törenine İzmir Valisi Cahit Kıraç, Menemen Kaymakam Vekili Kamil Köten,Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, SGK İzmir İl Müdürü Mustafa Keskin, İzmir İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci,İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ve Foça Genç İş Adamları Derneği Başkanı Taner Acar katıldı.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Mustafa Keskin; Toplam nüfusu 160 bini bulan Menemen ve Foça ilçelerinde yaşayan vatandaşların tüm Sosyal Güvenlik Hizmetlerini artık kolaylıkla Menemen Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğünde yaptırabileceğini söyledi. Her 2 ilçede 30 bin civarında sigortalı, 2 bin tane de işverenin olduğuna dikkat çeken Keskin, Bölgede faaliyet gösteren iş veren ve sigortalılar ile birlikte tüm hak sahiplerinin artık kurum işlemi için İzmir'e gitmesine gerek kalmadığını açıkladı. Sosyal Güvenlik Kurumunun empati kültürünü benimsediğini ifade eden Keskin, SGK kurumundan hizmet alan vatandaşları kendi aile fertleri gibi gördüklerini dile getirdi. Keskin; "Bizim ailemiz bir kamu kurumuna gittiğinde hizmeti nasıl ,hangi nezaketle almak istiyorlarsa bizde buraya gelen insanlarımızı bizim aile fertlerimizin almak istediği nezaket ölçüsünde hizmet vermeye çalışıyoruz" dedi. Kurumsal yapı,fiziki değişim ile beraber zihinsel ve tabu değişimiyle Sosyal Güvenlik Kurumunun son zamanlarda değişimi hissedebilir bir şekilde gösterdiğini de sözlerine ekleyen Keskin, İzmir genelinde 24 tane Sosyal Güvenlik Merkezinin açılacağını ve bugün açılışları gerçekleştirilen Menemen ve Bergama ilçe merkezleri ile birlikte 14 tane merkezin açıldığını kaydetti.

  "SİZDEN HİZMET ALMAK İSTEYENLERE DEVLETİN GÜLER YÜZÜNÜ GÖSTERİN"


  Açılış konuşmalarında son olarak söz alan, İzmir Valisi Cahit Kıraç, ise Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğünde hizmet verecek olan kurum personeline uyarılarda bulundu. Menemen şubesinde 18 personelin hizmet vereceğini açıklayan Kıraç, "Burada görev yapacak olan arkadaşlarımızdan istirhamım gelen mükellefe, sigortalıya yada sizden hizmet almak isteyenlere devletin güler yüzünü gösterin. Onları memnuniyetle karşılayın, oturtun çaylarını kahvelerini içirtin sorunlarını çözülebilecek en kısa yoldan çözün, çözülemeyecekse de biz hukuk devletiyiz her talebin çözülme imkanı olamayabilir ama insanları ikna etmek kurumlarımızın elindedir. Kurumum felsefesinin bu olduğunu da iyi biliyorum" dedi.

  İzmir Valisi Cahit Kıraç, konuşmasını şöyle sürdürdü, "Vatandaş odaklı hizmet anlayışı içersinde hizmeti vatandaşın ayağına götürmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Biz her zaman şunu söylüyoruz. 'Vatan, Millet, Devlet, İlçe, Halk, İnsan sevgisi ancak ona yapılan hizmetle ölçülür'. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüz yaklaşık 4 milyona ulaşmış insanımızın, bunlardan yaklaşık bir milyonu sigortalı ve bu bir milyon sigortalının da ikişer, üçer, dörder mensuplarını da düşünürseniz. Sosyal güvenlik Kurumu ile ilişkisi olmayan hiç kimse yok gibi görünüyor. Dolayısıyla bu insanların sosyal güvenlik kurumunun olduğu bölgeye,kuruma,üniteye gitme mecburiyetleri var. İşte bunu mümkün olduğu kadar vatandaşlarımızın yaşadığı bölgelerde buluşturmanın gayreti içersindeyiz. Sosyal Güvenlik kurumunun ortaya ilk çıkışı büyük bir sosyal güvenlik reformu yapma anlayışı ile çıktı. Emekli sandığı,Bağkur ve SSK'yı birleştirme suretiyle aynı çatı altında bu hizmetleri götürmenin planları,programları düşünsel ve yasal alt yapısı oluşturuldu. Bu yapılırken Sosyal Güvenlik ve toplumsal dayanışmanın ele alındığı sıkıntı içersinde olan vatandaşlarımızın karşılandığı bir alan ve toplumsal dayanışmayı kurumsal bir yapıya dönüştüren bir kurum ve bunu bir hak olarak vatandaşa ulaştıran bir kurum. Dolayısıyla böyle bir ulvi yapının yaygınlaşması ve buralara rahatlıkla ulaşması gerekiyor idi. Daha önce bu hizmetlerin bir kısmı maliyeden,bir kısmı sağlık müdürlüğünden, bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünden, bir kısmı Kaymakamlıklardan,bir kısmı diğer kurumlardan alınıyorken şimdi ise tek açtı altında ilk başta şehir merkezinde kuruduğumuz Sosyal Güvenlik merkezleriyle daha sonra ilçelere yaygınlaştırmak suretiyle bugünde 14'üncüsünü açıyoruz. 10 merkezimiz daha sıradadır. Vatandaş bu hizmeti olmak istiyorsa bu hizmeti en yakın bölgeye gidip alacaktır. 2000 civarında iş yerinin 30 bin civarında sigortalının yaşadığı Menemen ve Foça ilçesinde yaşayan vatandaşlarımız buradan hizmet almaya devam edecektir. Ben bu kurumun işi kolaylaştırdığı için vatandaşlarımıza hayırlı olmasını ve mutlu etmesini diliyorum. Bu mutluluk ancak buraya geldikleri zaman güler yüzlü karşılanmaları halinde sağlanabilir.Ayrıca Bu bina el birliği yapıldığı takdirde hizmetlerin nasıl akışkanlık kazandığını göstergesidir. Ben bu kurumun vatandaşlarımıza hayırlı olmasını ve mutluluk getirmesini diliyorum"

  http://www.fokaifm.com
 
Sign up for free: