Müzik Sanatı

Müzik Sanatı

Posts 1-3 of 3
 • Ahmet Rahmi Görkey
  Ahmet Rahmi Görkey    Group moderator
  The company name is only visible to registered members.
  11 Feb 2007, 02:10 am
  Türk Sanat Müziğinden Esintiler
  Hangi tür müziği sevyor olursak olalım, hemen hepimiz, en az bir kaç Türk Sanat Müziği parçsı biliriz, severiz.

  Çünkü, daha ilk anda duyduğumuz müzik türüdür ve her gün, makam üzre ezan dinleriz. Bilmeyenler için, son zamanlarda yozlaştırılmasına karşın, her vakit eanın ayrı makamda okunmasının esas olduğu notunu düşerek yazımıza devam edelim.

  Klasik Batı müziği hayranı, pop ya da rock hatta heavy metal dinleyenler bile, bir şekilde Türk sanat müziğine kulak aşinasıdır. Ancak, son yıllarda Türk Sanat müziğinin zenginliği, sanatsal yapısı, pop kültürlere kurban ediliyor, hatta TSM assolistleri dahi, para orada diye TSM'yi arabeskleştirerek okumaya kalkıyor.

  Müziğin tekniği konusunda, aramızda profesyoneller varken bana söz söylemek düşmez. Profesyonel yazıları mesleğin içinden olanlara bırakıp çizmeyi aşmayalım.

  Burada, en azından hepimizin bildiği, sevdiği sanatçılarımıza ilişkin kısa bilgileri, sanat ürünlerinden örnekleri ve dinlediğimizde hissettiklerimizi dile getirelim. Profesyonel arkadaşlarımız da, daha bilimsel bilgilerle bize yeni açılımlar getirsinler.

  Ne dersiniz ?
 • Mehmet Ünal
  Mehmet Ünal    Group moderator
  The company name is only visible to registered members.
  Selamlar Ahmet bey vereceğiniz bilgilerle bizi ne kadar sevindireceğinizi söyleyemem büyük bir hevesle yazılarınızı bekliyorum. Musikimizi biraz daha öğrene bilmek adına her bilgi bizim için çok kıymetlidir. Görüşmek ümidiyle.
 • Post visible to registered members
 
Sign up for free: