XING Eskişehir

XING Eskişehir

XING ESKİŞEHİR Grubuna Hoşgeldiniz!

XING Eskişehir grubu, Eskişehirlileri, Eskişehir'le bağlantılı projeler gerçekleştiren veya hayatlarının bir döneminde Eskişehir’de bulunmuş olan üyelerimizi buluşturmak; onların iş ve kent merkezli paylaşımlarına aracı olmak amacıyla oluşturulmuştur. Farklı sektörlerden, mesleklerden, ilgi alanlarından üyelerimiz, bu grupta Eskişehir’deki iş hayatı ve sosyal yaşamla ilgili fikir alışverişinde bulunabilir, yeni bağlantılar kurabilir ve yerel bağlantı ağlarını genişletebilirler.

Sizleri de grubumuza bekliyoruz!

Yerel sosyal ve iş ağınızı güçlendirmeniz dileğiyle...

Eskişehir Hakkında:

Hititlere, Friglere dayanan tarihinde pek çok medeniyeti barındıran Eskişehir, gelişen şehircilik anlayışı ve uygulamalarının yanı sıra, 200’den fazla fabrikası, iki üniversitesi ve her geçen gün renklenen kültür sanat hayatı ile İç Anadolu’nun hem sanayi, hem de eğitim ve kültür sanat merkezi olma yönünde ilerleyen bir kent.

Demiryollarının kavşak noktasındaki kent, lokomotif üretimi dahil her türlü raylı taşımacılık araçlarını yapabilecek kapasitedeki fabrikası, uçak motorları yapım, uçak ve helikopter yan sanayi fabrikaları da dahil olmak üzere, tekstilden gıdaya, konfeksiyondan elektronik ve seramiğe 200’den fazla fabrikasıyla sanayide lokomotif rol oynuyor.

Kültürel alt yapısı, sanat yapıları, havacılık merkezi, planlı sanayisi, yer altı zenginlikleri ve sosyal yaşam seçenekleriyle gelişmiş Avrupa kentlerini aratmayan bir kent Eskişehir. Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri ile metropol kentlerin dışında iki üniversitesi olan tek Anadolu kenti konumunda. Ayrıca hamamları ve kaplıcaları ile termal turizm konusunda da pek çok alternatif sunuyor ziyaretçilerine.
İç Anadolu, Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Porsuk Çayı, Kalabak Suyu, Lületaşı, Odunpazarı, Köprübaşı, Tepebaşı, Bademlik, Musaözü, Termal Turizm, Kaplıca, Hamam, Yeraltı Suları, Eskişehir Festivali, Açıköğretim, Sinema TV, İki Eylül, Tatar, Çiğbörek, Engelli Eğitimi, Sivil Havacılık, Demiryolları, Tren, Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıcçık, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Yazılıkaya, Midas, Frigya, Dorlion, Nasreddin Hoca, Yunus Emre

Fotoğraf kaynağı: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi web sitesi

Updates

  • There are no recent new entries for this group.

 
Sign up for free:

Statistics

  • Group exists since: 20 Apr 2009
  • Members in this group:439
  • Posts in this group:321
  • Languages:Turkish

Co-moderators