Probleme beim Einloggen
Osman ÖZBODUÇ Bal ve Tarçının Mucizevi Birlikteliği
Bal ve Tarçın karışımı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Eski Yunan tıbbında olduğu kadar Ayurvedik tıpta da Bal, asırlarca hayati ilaç olarak kullanılmıştır. Bugünün bilim adamları birçok hastalıkların tedavisinde Balı çok etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. Bal her türlü hastalıkta herhangi bir yan etkiye sebep olmaksızın kullanılabilmektedir. Bugünün tıp ilmi, balın tatlı olmasına karşın doğru dozlarda alındığında şeker hastaları için tehlikeli olmadığını kabul etmektedir. Kanada da yayımlanan ünlü Weekly World News dergisinin 17 Ocak 1995 tarihli sayısında batılı araştırmacılar tarafından bal ve tarçınla tedavi edilen hastalıkların listesini yayınlamıştır.
ARTRİT
Bir kısım Balı 2 kısım ılık su içerisine koyup üzerine bir çay kaşığı toz Tarçın ilave ederek bir krem elde edilir. Bununla vücudun ağrıyan yerlerine masaj yapılır. 1-2 dakika içerisinde ağrının azaldığını göreceksiniz.
Artritli hastalar,bir bardak sıcak su içerisinde 2 kaşık Bal ve bir çay kaşığı toz Tarçını eritip sabah, akşam alabilirler. Eğer düzenli olarak alırlarsa Kronik Artriti olan hastalar bile tedavi olabilirler.
Kopenhag Üniversitesinde yapılan bir araştırmada ;kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı bal ve ½ çay kaşığı toz tarçını alan 200 hastadan 73 ü bir hafta içerisinde şifa bulmuşlar, geri kalan yürüyemeyen ve hareket edemiyen hastalar da bir ay içerisinde şifa bulmuşlardır.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ
Hergün kullanılan bal ve tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudu bakteri ve virus saldırılarına karşı korur.
Araştırmacılara göre bal, birçok vitamin ve büyük miktarda demir içermektedir. Balın düzenli kullanılması, akyuvarlar içerisindeki, bakteriler ve viruslarla savaşan, korpuskülleri de kuvvetlendirir.
DİŞ AĞRISI
Bir kaşık toz tarçın ve 5 tatlı kaşığı bal karışımı ağrıyan dişe tatbil edilir. Ağrı kesilene kadar günde üç defa tatbik edilir.
HAZIMSIZLIK VE GRİP
Toz tarçın 2 kaşık bal üzerine serpilip yemekten önce alındığında asit oluşumunu ve hazımsızlığı önler. İspanya da yapılan bir araştırmada bal içerisindeki bir maddenin grip mikroplarını öldürdüğü ve hastaları gripten koruduğu saptanmıştır.
İDRAR KESESİ ENFEKSİYONLARI
İki kaşık toz tarçın, bir tatlı kaşığı bal, ılık su içerisinde eritilip içilir. İdrar kesesindeki mikroorganizmalar üzerinde etkilidir.
KANSER
Japonya ve Avustralya da yapılan bir araştırmada, mide ve kemik kanserleri üzerinde başarılı olunmuştur. Bu tür kanserlere yakalanan hastalar günde bir kaşık bal ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle günde üç defa almalıdırlar.
KALP HASTALIKLARI
Bal ve tarçınla bir karışım yap ve bunu her sabah kahvaltıda reçel veya marmelat yerine ekmek üzerine sür. Bu uygulama arterlerdeki kolesterolleri eriterek hastaları kalp krizinden korur. Bu uygulama ile, daha önce kalp krizi geçirmiş kişiler, ikinci krizden kilometrelerce uzakta olacaklardır.
Bu uygulamayı düzenli olarak yapan kişilerde solunum güçlüğü ortadan kalkacak ve kalp atışları kuvvetlenecektir.
KISIRLIK
Eski Yunan ve Ayurvedikler Balı, yıllardır, erkeklerin spermalarını kuvvetlendirmek için kullanmışlardır.
Eğer kudretsiz bir erkek düzenli olarak uyumadan önce 2 kaşık bal yerse problemleri çözülecektir.
Çin,Japon ve uzakdoğu ülkelerinde ,gebe kalamıyan ve uterusunu kuvvetlendirmek isteyen kadınlar asırlardır toz Tarçın kullanmaktadırlar
Gebe kalamayan kadınlar bir tutam toz Tarçın ve yarım tatlı kaşığı balı gün boyunca bir bir sakız üzerine koyup çiğnediklerinde tükürükle karışarak yavaş yavaş emilerek etkili olmaktadır.
KOLESTEROL
İki kaşık bal, üç tatlı kaşığı toz tarçın,450 gr. demlenmiş çay içerisinde eritilerek içildiğinde kan kolesterol seviyesi 2 saat içerisinde % 10 düşecektir. Artrit hastalarına tavsiye edilen kür de günde 3 defa kolesterol hastaları i,çin uygulanabilir.
Adı geçen dergideki bilgilere göre günlük gıda ile alınan bal bile kolesterolün düşmesine yardımcı olabilir.
MİDE AĞRILARI
Bal ve tarçın kürlerinin, mide ağrıları için olduğu kadar mide ülserleri için de yararlı olduğu saptanmıştır.
GAZ
Hindistan ve Japonyada yapılan araştırmalar Bal ve Tarçının midedeki gazı giderdiğini göstermiştir.
SAÇ DÖKÜLMESİ
Saçı dökülenlerle tepesi açılanlar sıcak zeytinyağı içerisine bir kaşık bal,bir tatlı kaşığı toz Tarçın ilacesiyle elde edilen krem banyodan önce başa sürülür ve taklaşık 15 dakika bekledikten sonra yıkanır.
5 dakikalık bir uygulama dahi etkili olabilir.
SİVİLCELER VE DERİ
3 kısım bal, 1 kısım Tarçın ile bir krem yapılır. Bu krem uykudan önce sivilceler üzerine sürülür. Sabahleyin ılık su ile yıkanır.
Eğer 2 hafta süreyle her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden çıkarır.
Egzama,mantar ve diğer deri enfeksiyonlarında eşit miktardaki Bal ve Tarçın karışımı uygulanır.
SOĞUK ALGINLIĞI
Bir kaşık ılıtılmış Bal,1/4 tatlı kaşığı toz tarçın günde üç defa yenir.
Bu uygulama birçok kronik öksürük,soğuk algınlığı ve sinüslerin temizlenmesi için de geçerlidir.
YAŞLILIK
Bal ve tarçınla hazırlanan çay,düzenli alındığında yaşlılık harabiyetini önler.
4 kaşık bal,1 kaşık toz Tarçın , 3 bardak su içerisinde kaynatılarak bir içecek hazırlanır. Günde 3-4 defa ¼ bardak miktarında içilir. Deriyi diri,taze ve yumşak tutar, yıpranmasını durdurur.
YORGUNLUK
Araştırmayı yapan Dr.Milton, bir bardak su içerisinde ½ kaşık bal ve biraz toz tarçının hergün kuşluk vakti ve vücut direncinin düşmeye başladığı takriben saat 15.00 te alındığında bir hafta içerisinde canlılığın arttığını tesbit etmiştir.
ZAYIFLAMA
Bir bardak su içerisine eşit miktarda bal ve tarçın konup kaynatılır. Hergün kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve yatmadan önce içilir.
Düzenli uygulanırsa kilo verilir.
Ayrıca bu karışım düzenli olarak içildiğinde, yüksek kalorili diyet alınsa bile, vücutta yağın birikmesine engel olur.
Anonim
Doğal Tedavi Evi tarafından derlenmiştir.
Dieser Beitrag kann nicht mehr kommentiert werden.
Osman ÖZBODUÇ Gençleşmek ve Zinde olmak isteyenler için Alternatif Tavsiyeler. Paylaş
Size tavsiye edeceğim bu karışım, kişiyi zinde tutmaya yardımcı olurken; vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayıp,karaciğer yağlanmasına karşı da büyük etki sağladığı tespit edilmiştir. Karışımı düzenli olarak tüketmeye başladıktan bir kaç gün içinde etkisini hissetmeye başlayacaksınız.
Gerekli Malzemeler:
- 15 ila 26 sap MAYDANOZ,
- 2 yemek kaşığı taze LİMON SUYU,
- Yarım bardak SU
Maydanoz, limon suyu ve suyu iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı sabah kahvaltısından 15 dakika önce için.
15 gün boyunca her sabah düzenli olarak tüketin. İkinci günden itibaren daha dinç ve zinde hissedeceksiniz.
Dieser Beitrag kann nicht mehr kommentiert werden.
Osman ÖZBODUÇ Unutkanlık ve Süper Enerji için Alternatif Tavsiyeler
SÜPER ENERJİ FORMÜLÜ
Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız ve özellikle zihin probleminiz varsa, bunları destek olarak kullanabilirsiniz.
Gerekli Malzemeler
- Demeleme çay (çok demli olmayıp açık olacak ve poşet çay kesinlikle olmayacak )
- 10 - 12 sap kuru karanfil
- Bir çay kaşığı Çörek Otu
Öncelikle Çörek otunu iyice çektikten sonra, demlenmiş çayın içine kuru karanfil ile birlikte atın. 2-3 dakika bekleyin ve için.
İçtikten 10 dakika sonra etkiyi hissedeceksiniz.
Ayrıca UNUTKANLIK içinde;
Taze sıkılmış havuç suyu için. Sınava girecekler, öğrenciler ve hafıza problemi olanlar için fayda sağlayacaktır.
Dieser Beitrag kann nicht mehr kommentiert werden.
Osman ÖZBODUÇ Hanımlar; Cilt Bakımı için işe yarar Tavsiyler
* Arpa ununu bir miktar suyla hamur haline getirin. Yoğurarak maske kıvamına geldiğinde yüzünüze sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.
* Zeytinyağı da ciltte mucizeler yaratıyor. Özellikle güneşli havalarda, güneşin ciltte bıraktığı olumsuz etkilere iyi geliyor. Her sabah bir parça pamuğu saf zeytinyağına batırın ve yüzünüzün her tarafına sürün. Daha sonra (yaklaşık 25 dakika) doğal bir temizleyici ile yüzünüzü temizleyin.
* Yumurta akı lekelere çok iyi gelir. Bir yumurta akına birkaç damla limon damlatın. Bu karışımı düzenli olarak uyguladığınızda, ciltteki lekeler açılıyor. Aynı zamanda geçici olarak cildi gerdiği için, kırışıklıklara da geçici olarak çözüm sağlıyor.
* Cildinizin yorgunluğu da bazı bozulmalara yol açar. Papatya yağı kullanarak yüzünüze parmak darbeleri yardımıyla masaj yapın. Bu masajla yorgun olan cildiniz dinlenmiş olur.
* Mısır unu da lekelere çok iyi gelir. Bir çorba kaşığı mısır ununa bir çorba kaşığı doğal yoğurt ekleyin. Bu karışımı haftada üç kez uygulayın. Hem lekelere iyi gelir, hem de cildi ölü hücrelerden arındırır.
* Ceviz yağı kuru ciltler için idealdir, cildi nemlendirir. Ayrıca doğal güneş yanığı elde etmek isteyenlere tavsiye edilir; çünkü nronzlaştırıcı etki sağlar. Cilt lekelerini de giderir.
* Doğal bir temizleyici olarak salatalık çok iyi sonuçlar yaratır. Bir adet salatalığı rendeleyin ve çıkan suyu yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yıkayın.
* Derinlemesine temizlemek cilt gözeneklerini açar ve hava almasını sağlar. İyi bir doğal temizlik için üzüm taneleri çok iyi gelir. Üç-dört üzüm tanesini sıkın, cildinize sürün. 10 dakika sonra yıkayın.
* İki avuç buğdayı iki bardak suda kaynatın. Elde ettiğiniz bu sudan iki çorba kaşığı alın. Ilınınca iki yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı badem yağı ilave edin. Bu karışımı yüzünüze sürün. Kurumaya başladığında yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ardından gül suyu sürün. İki hafta boyunca günde bir kez uyguladığınızda lekeler gidecektir.
* Yaşlılık lekeleri için elma sirkesi mucize yaratır. Bir çorba kaşığı elma sirkesine bir tatlı kaşığı soğan suyu ekleyin. Gece yatmadan önce sürün. Sabah uyandığınızda cildinizi yıkayın ve nemlendirici sürün.
* Maydanoz ve marulu ezip suyunu yüzünüze sürdüğünüzde sivilceleri giderir. (Bir tutam maydanoz her gün düzenli yenildiğinde cilt sağlıklı görünüme kavuşur.)
Derlemedir.
Dieser Beitrag kann nicht mehr kommentiert werden.
Osman ÖZBODUÇ 10 yaş gençleşmek istermisiniz?
...::: İçsel Arınma Ayak Detoksu :::...
Son derece kullanıcı dostudur ve kullanımı özel eğitim gerektirmez. Pirinç ve paslanmaz çelik elektrodlar ile arınma için kullanılan su ayak banyosudur. Bedensel yaşam enerjisi olan Bio-enerji'yi temizlemek, dengelemek ve geliştirmek için uygulanan ayak banyo terapisidir. Bu enerji, vücudumuzda depolanan ve hücrelerimizce kullanılan elektro-manyetik kuvvettir. Çin tıbbı bu enerjiyi "chi" diye adlandırmıştır. Kompleks enerji alanları, vücudun enerji alanına nüfuz eder ve oksijen seviyelerini geliştirerek enerji alanını yeniden düzenler. Ayak banyosu sıkça fiziksel ve ruhsal enerji seviyelerini, canlılığı ve direnci yükseltmek için uygulanırken, aynı zamanda vücudu toksinlerden, kimyasallardan, radyasyon, kirlilik, sentetikler ve cilt katmanlarında bulunan, vücudun toksin atmasını engelleyen diğer yabancı maddelerden arındırır. Bunun sonucunda metabolizma hızlanır, vücut daha az su tutar, enfeksiyon riski azalır, hafıza güçleşir, idrar kotrolü kolaylaşır, PH dengelenir, bağışıklık sistemi güçlenir, başağrısı, romatizma ağrılarını hafifletir, zayıflamaya yardımcı olur.
Refleksoloji'ye göre, her ayak aslında vücudun toksinlerden arındırma işleminde görev alan bir kanaldır, iletim hattıdır. Ayağınızın tabanı, 60'dan fazla refleksoloji noktası içerir, bu da vücudunuzda enerjik olarak oldukça aktif bir yer olduğu anlamına gelir. Detoks BIO SPA 06 uygulamaları, ayaklarınızın tabanı aracılığı ile toksinleri çıkararak vücudunuzun detoksifliye olmasına yardım eder. Ayak tabanının merkezi ön bölgesi, böbreklere ve karaciğere karşılık gelir. Ayak banyosu sırasında, su elektrik akımı ve manyetik alan ile karşılaştığında arındırılma işleminin başladığı gözlemlenir. Bu arındırma işlemi, hücrelerin sağlıklı duruma dönmeleri ve yıllarca hücrelerde biriken atıkların vücuttan atılması için gerekli olan doğru frekansla sonuçlanır. Bu iyileştirici detoks işlemi ayrıca diğer terapilerin etkisini arttırır. Biyo-enerjiyi (beden sıvılarında mevcut olan yaşamsal enerji kuvveti) temizlemek, dengelemek va artırmak için kullanılır. Bu ünite piyasada bulunan en iyi detoks ürünleri arasındadır.
HANGİ İYİLEŞTİRİCİ FAYDALARI VARDIR?
İnsan vücudu elektrik ile yüklüdür çünkü hücrelerimizde elektrik vardı. Vücudun rahatsızlık ve sorunları sağlıklı hücrelerle uyuşmayan titreşimli frekanslara sahiptir; bu şekilde, onlar hücrelerin doğal osilasyonunun ve polaritesinin bozulmasına yol açar. Bu bozulma zarar gören her hücrede dengesizlik ve kaos meydana getirir. Hücreler dengesiz bir durumda iken, ağır metallerin, parazitlerin ve diğer toksinlerin atılması da dahil olarak, iyileşmek için gerek duyulan vücut fonksiyonlarını kolaylaştıramazlar. Fakat hücreler tamaman yüklüyken daha çok oksijen alırlar ve elektriksel denge durumunu yaşayabilirler ki bu sağlıklı bir durum, canlılık, esenlik hissi ile sonuçlanır ve vücudun kendisini iyileştirmesini sağlar. Bu denge, farkındalık hissimizi ve zihin/beden/ruh bağlantı hissimizi artırır. Karanlık alan çalışmaları makinenin oksijen düzeylerini önemli ölçüde artırdığı göstermiştir.
Çalışmalar, negatif iyonların sayısında önemli bir artışın yanı sıra genel bir dengeleyici etkinin meydana geldiğini göstermiştir. İyonlar, elektron kaybetmiş yada kazanmış atom veya moleküllerdir. Eğer atomlar veya moleküller elektron kaybederlerse, pozitif olarak yüklenmış iyonlar olurlar. Eğer elektron kazanırlarsa, negatif olarak yüklenmış iyonlar olurlar. Ayaklar aracılığıyla temizlemenin iyonik tekniği, bütün hayati organların yani tüm vücudun arınmasını sağlayarak menopoz belirtilerinin, menstrüel organların yani tüm vücudun arınmasını sağlayarak menepoz belirtilerinin, menstrüel krampların, cinsel sağlık sorunlarının, cilt sorunlarının, akne, uyku sorunları, huzursuzluk, stres, diş arıları, vajinal kuruluk, kırışıklıklar, kandida ve mantar efeksiyonlarının azalmasına yardımcı olur. Dahili temizlik ayrıca hastalıkların ve yaraların daha hızlı iyileşmesi ile sonuçlanır.
Suda pozitif ve negatif iyonlar neredeyse mükemmel bir dengededir. Vücudun yaklaşık %70'i sudan oluştuğu için su ile etkileşime girme yeteneği çok yüksektir. Bir vücut kütlesini suya daldırdığınızda, suyun titreşimsel frekansı manyetik ve elektriksel alanların birbirini etkilemesinden dolayı vücudun titreşimsel frekansını etkileyecektir. Dolayısıyla İYON HÜCRE TEMİZLİĞİ detoks ünitesi en iyi arınma ürünlerinden biridir. Son derece harika ve doğal bir uygulama aracıdır. Acısızdır, ilaç içermez ve zararlı yan etkilere sahip değildir.
*Baş ağrısı, yorgunluk şikayeti olanlar.
* Kabızlık problemi ve Sindirim bozuklukları çekenler.,
* Kaygı, sıkıntı, stress problemi olanlar.
* Akne (Sivilce) problemi olanlar.
* Eklem ağrıları çekenler.
* Bel sertliği ve sırt ağrıları çekenler.
* Alkol, sigara, kafein vb. maddeleri tüketenler.
* Sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar-kaynak-boya-tiner vb.)
* Ağır metallere mağruz kalanlar.
* Hormonlu ve katkılı gıdaları tüketenler.
* Kimyasal yada kozmetik maddeler kullananlar.
* Hava kirliliğinin olduğu şehirlerde yaşayanlar.
* Sağlık düzenini korumak isteyen herkesi;
* Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler.
Dieser Beitrag kann nicht mehr kommentiert werden.

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "Alternatif Tıp ve Doğal Ürünler ile tedavi"

  • Gegründet: 20.06.2007
  • Mitglieder: 124
  • Sichtbarkeit: offen
  • Beiträge: 70
  • Kommentare: 8