Probleme beim Einloggen
Emirhan Ozeren Amerika - Los Angeles - Dil Okulu
Selamlar,
Ben, Los Angeles'ta bulunan Language Systems International dil okulunda Turk ogrenci temsilcisi olarak calisiyorum. Ayni zamanda iki senedir ogrencisiyim. Yurtdisinda dil egitimi almak isteyen arkadaslara her tur konuda yardim etmek isterim, ilgilenenler http://www.downtown-lsi.com/EnglishProgram.asp baglantisindan siniflarimizla ilgili her turlu bilgiyi bulabilirler, yada bana emirhan@languagesystems.com adresinden yazabilirler.
Emirhan Ozeren
Herbalist Ersin Emirhan Ozeren Mustafa TOPALOĞLU
+5 weitere Kommentare
Letzter Kommentar:
BETÜL KILINÇARSLAN MBA EĞİTİMİ
MBA Seçimi – İlk Adımlar
Uluslararası bir yönetici olmak istiyor musunuz? Dünyanın herhangi bir yerinde çalışabilmenize imkan sağlayacak bir diplomaya sahip olmak istiyor musunuz? O halde, MBA yapmayı ve sizin için hangi işletme fakültesinin doğru olacağını düşünüyor olmanız gerekir.
Hayatının en önemli kişisel yatırımlarından birini (bir ev satın almaktan kesinlikle daha önemlidir çünkü hayatınızın geri kalanında gelir akışınızı etkileyecektir) yapacak bir kişi nasıl karar verir? İşletme Fakültenizi seçerken sistematik bir süreç izlenmelidir.
MBA eğitimi almak için ilk adımlar
Nunzio Quacquarelli, MA Cantab., MBA Wharton
Her yıl, MBA Kariyer Rehberi, dünya çapında MBA’lere olan talebi inceleyen istihdam araştırması yapmaktadır. Birçok insan kariyerle alakalı nedenler dolayısıyla MBA eğitimi almaya karar vermektedir. Bu kişilerin MBA ile ilgili kariyer amaçları şunlardır:
Kariyer değişikliğini desteklemek
Gelir artışı sağlamak
Mevcut işverenle promosyon olasılıklarını artırmak
Ufkunu genişletmek ve revaçta olmak.
Doğru işletme fakültesi seçiminde atılacak ilk adımlar
Nunzio Quacquarelli
Dünya genelinde bir yılda 100,000’den fazla kişi MBA yapmayı seçmektedir. MBA, “Yaşamak için iş” seçeneklerinin olmadığını farkeden genç profesyonellerin pazarlanabilir hale gelmeleri için çeşitli beceriler edinmelerini ve kariyer için çok daha fazla seçeneğe sahip olmalarını sağlayacaktır.
Uluslararası bir yönetici olmakla ilgileniyorsanız yakın zamanda nitelikli MBA derecelerine katılma olasılığınız vardır. Yalnız okullar birbirlerinden farklıdır. Bireysel koşullarınızı veya ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olduğunuz bir okul seçerken dikkatli bir şekilde araştırma yapmanız gerekir.
Birinci Adım: Neden bir MBA programına dâhil olayım?
En başta atılması gereken adım, MBA derecesi almanızda etken olan sebepleri analiz etmektir. Kariyer değiştirmeyi sevenlerden misiniz veya kariyerinizde ilerlemek için çaba harcayan biri misiniz? En çok önem verdiğiniz şey maaşınızın aniden yükselmesi mi, yoksa uluslararası deneyim arayışı içerisinde misiniz? Öncelikli hedefiniz eğitiminizi ve ufkunuzu genişletmek mi, yoksa kariyerinizi geliştirmek için uzmanlığınıza ilişkin becerilerinizi geliştirmek mi? Dürüst bir öz-değerlendirme sizi büyük zaman ve enerji kaybından kurtaracak ve fakülte seçerken istekleriniz doğrultusunda bir seçim yapmanıza olanak sağlayacaktır.
Araştırmamızın sonuçları, dünya çapında, adayların MBA eğitimi almalarında kariyere ilişkin sebeplerin etken olduğunu göstermektedir. Tutarlı bir şekilde, kariyer ve beceri geliştirme MBA başvurularında temel motivasyonlardır. Kariyer değiştirme isteği sonraki başlıca sebep iken, maaş artışı daha az önem taşımaktadır. 2005 yılında yapılan araştırmada bu seçeneği işaretleyen katılımcıların sayısında bir artış görülmüş olsa da, çok az insan sadece eğitim amaçlı olarak MBA yapmaktadır.
MBA Öğrenim Motivasyonu %
2003/4
2004/5
Kariyer değişikliğine olanak sağlaması
48.0%
40.2%
Kariyer olasılıklarını geliştirme
83.4%
71.0%
Maaşı artırma
37.6%
29.4%
Kendi işini kurma
27.3%
24.8%
Yeni beceriler edinme
69.6%
54.8%
Eğitimi geliştirme
10.0%
22.2%
BETÜL KILINÇARSLAN WORK AND TRAVEL
WORK AND TRAVEL NEDİR?
Work And Travel programı Amerikan Hükümetinin kontrolünde yapılan, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca Amerika'da çalışıp İngilizcelerini geliştirme imkanları buldukları, dünyayı ve farklı kültürleri tanımalarını sağlayan bir öğrenci kültürel değişim programıdır.WAT programı Amerika'yı turist gibi değil içinden biri gibi yasamanızı ve anlamanızı sağlayan ve bunu yaparken de seyahat harcamalarınızı karşılayıp yanınızda bir miktar parayla dönebileceğiniz bir program.
WORK AND TRAVEL' ın FAYDALARI ve AVANTAJLARI
Her yıl birçok ülkeden binlerce üniversite öğrencisi WAT programına katılarak unutamayacakları bir uluslararası tecrübe kazanma fırsatı elde etmektedir.Son yılarda katılımcı sayısının katlanarak arttığı bu mükemmel gençlik programı katılımcılara, aşağıdaki fırsatları ve avantajları sunmaktadır:
Ayda ortalama 900-1500 USD kazanabilecek ve program için gerekli olan yaşam ve seyahat masraflarınızı karşılayabileceksiniz. Amerika gibi herkesin hayallerini süsleyen bir ülkeyi masraflarınızı karşılayarak görüp, yanınızda fazladan parayla dönebileceksiniz. Aynı anda hem çalışma hem de tatil yapma fırsatı bulacak, tüm bunları yaparken de kimseye yük olmayacaksınız. Program sonunda ömür boyu unutulmayacak tecrübe ve birikimlerle ülkenize geri döneceksiniz.
Amerika'da kaldığınız 4 ay boyunca İngilizce 'nizi geliştirecek ve var olan İngilizce bilginizi gerçek hayatta uygulama fırsatını bulacaksınız. İngilizce konuştukça yabancı dilinize olan güveniniz artacak ve her ortamda kendinizi İngilizce olarak ifade eder hala geleceksiniz. Bu güven sayesinde pratik yeteneğiniz artacak ve yabancı dil korkunuzun yok olmasını sağlayacaktır.
İleriye dönük kariyeriniz için birikim sahibi olacaksınız. Bu birikim gerek maddi anlamda gerekse tecrübe anlamında gelecekte bir çok alanda sizin rakiplerinizin bir kaç adim önünde olmanızı sağlayacaktır. Yurtdışında iş tecrübesi elde edecek ve böylece CV’nize de yeni bir değer katacaksınız.Bir düşünün, daha öğrenciyken CV nizde çalışmış olduğunuz Amerikan şirketlerinin isimleri ve referansları olacak! Bu gerçekten de çok önemli bir avantaj.
Gerek Amerikan kültürü gerekse diğer ülkelerden gelen Kültürel Değişim Programı öğrencileri ile tanışıp onların kültürlerini tanıma fırsatı bulacak ayni zamanda kendi kültürünüzü de onlara tanıtma fırsatı bulacaksınız – çalışarak kendi ayaklarınız üzerinde durmaya alışacak ve hayata daha objektif bakabileceksiniz. "Kendi yağınızla kavrulmanın" hazzını yasarken başkalarının yardımına gerek kalmadan bir takim projeleri gerçekleştirebileceksiniz. Kendi başınıza bir takım sorumluluklar üstlenecek ve özgürce kararlar alabileceksiniz.
Yurt dışında eğitim, burs ve staj fırsatlarını daha yakından araştırabilecek ve kendinize uygun bir üniversite ya da işyeri bulabilecek bunları yerinde ziyaret ederek tüm imkanları kendi gözünüzle değerlendirebileceksiniz. Öğretim üyeleri ve işverenler ile yüz yüze görüşme imkanı bulacak ve kendinizi onlara fark ettirebileceksiniz.
Programa katılarak kendinizi yeni ve heyecan verici bir deneyimin içinde bulup, farklı kültürlerin her an daha yakınlaştığı dünyamızda bu yöndeki kabiliyetlerinizi geliştirme fırsatı elde edeceksiniz.
BETÜL KILINÇARSLAN ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI
ERASMUS
Programın Amacı Nedir?
Programın amacı Avrupa'da yüksek öğretimin kalitesini artırmak ve Avrupa boyutunu güçlendirmektir. Bu hedef, Avrupa'nın değişik ülkelerindeki iyi uygulamaları Avrupa'nın bütününün istifadesine sunmak olarak özetlenebilir. Erasmus programı, belirtilen amaçları; üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek, öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa'da karşılıklı değişimini sağlayarak ve programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır.
Erasmus Programında İngilizce Önemli mi?
Erasmus öğrencisi olarak yurt dışına gidecek öğrencinin belirli bir düzeyde yabancı dil bilmesi gerekir. Bunun gidilecek ülkenin dili olması şart değildir. İngilizce dili Avrupa ülkeleri içinde büyük ölçüde birleştirici bir dil olmaktadır. Gidilen üniversitede akademisyenler İngilizce biliyor olacakları için başka bir dilde eğitim yapılsa dahi öğrencilere İngilizce olarak yardımcı olunabilecek, sınavlar İngilizce yapılabilecektir. Bununla birlikte, gidilen okuldaki eğitim dili ve gidilen ülkenin dilini bilmek avantaj teşkil etmektedir.
Bu anlamda öğrencinin İngilizce veya gittiği ülkenin dilini kendini ifade edebilecek ve ifade edileni anlayabilecek kadar bilmesi gerekmektedir.
Bunun dışında zaten Üniversiteler Erasmus öğrencilerini seçerken okul ortalaması ve ingilizce sınavı sonucunu baz almaktadırlar. Yinede sınava girerek şansınızı deneyebilirsiniz.
GİDECEĞİM ÜLKE VEYA ÜNİVERSİTEYİ KENDİM SEÇEBİLİR MİYİM?
Erasmus öğrenci öğrenim hareketliliği ve personel ders verme hareketliliği kapsamında, öğrenciler yalnızca üniversitelerin anlaşmalı oldukları yurtdışındaki ortak üniversitelere gidilebilmektedir. Ancak üniversitenizde ikili anlaşma yapmaya yetkili olan kişilere isteklerinizi bildirmeniz, istediğiniz ülke üniversiteleriyle ikili anlaşma yapılmasını sağlayabilir. Bölüm koordinatorunuze özel olarak gitmek istediğiniz ülkeyi belirtebilirsiniz tabi gitmek istediğiniz ülkenin bölümünüz ile ikili anlaşması varsa.
Programdan Kimler, Nasıl Faydalanabilir?
Erasmus programı LLP/ Yaşamboyu Öğrenim Programına dahil ülkeler olan Avrupa Birliği üyesi 27 ülke, Avrupa Birliğine üye olmayıp Avrupa Ekonomik Alanı üyesi İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve Avrupa Birliğine üye olmaya aday Hırvatistan ve Türkiye yüksek öğretim kurumlarının istifadesine açıktır.
Ülkelerin ilgili resmi kurumlarınca yüksek öğretim kurumu olarak kabul edilen üniversite, enstitü, akademi ve benzeri kurumlar, Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğüne başvurarak Erasmus Üniversite Beyannamesi - EÜB (Erasmus University Charter - EUC) almaya hak kazandıkları takdirde, bu kurumların öğrenci ve akademik personeli Erasmus programından faydalanabilir. Bir kez alınan EÜB içinde bulunulan LLP dönemi sonuna kadar geçerlidir.

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "Afyon Kocatepe Üniversitesi"

• Gegründet: 19.12.2008
  • Mitglieder: 699
  • Sichtbarkeit: offen
  • Kommentare: 156