Problems logging in

XING Istanbul

İstanbul'a, iş dünyasına veya sosyal hayata dair konuşacak ne varsa...

Senol ELBAY Hukukçu nasıl olmalı?
Sadece hukuk fakültesini bitirmekle hukukçu veya avukat olunmaz, mesleki yeterlilik için öncelikle muhakeme ve idrak yetileri gelişmiş, kendisini sadece okulda öğrendikleri sınırlı bilgiyle değil sürekli geliştiren ve kapitalist menfaatlerden öte adalet için hizmet etmeyi gönül veren basiretli kişiler olmaları gerekir...
Matthew Kiziltan Java Software Developers needed - Dortmund (immediate start)
Java Software Developers needed - Dortmund (immediate start)
Good Afternoon guys,
I am currently headhunting for my client who is looking for talented Java Software Developers as they are building their team in Dortmund, in their new offices.
My client is the biggest providers of eCommerce & eBusiness in the DACH region, and have 5 offices in Europe.
They are offering an excellent start salary of €60,000, great benefits and progression.
They want to build the team around you! No need to speak German, as they will accept those that are fluent in English.
The minimum experience they will consider is 2 years.
Get in touch with me now to find out the next steps.
Danke!
Matthew
A Good Search
matthew@agoodsearch.com
+44 7904 465166
+49 160 987 66590
http://www.agoodsearch.com
Senol ELBAY 2015 BANKACILIK HİZMETLERİ & TÜKETİCİ HAKLARI
Hesap İşletim Ücreti Niçin Alınmamalıdır?
1. Hukuka Aykırı
2. İnsan Haklarına Aykırı (Mülkiyet Hakkı)
3. Finansal Tüketicilerin Kahir Çoğunluğu İstemiyor
4. Etik Değil
5. Çifte Standart
Hukuka ve temel İnsan Haklarından olan Mülkiyet Hakkı yaklaşımına göre Bankaların hak etmediği -hesap işletim ücreti- kesintileri, "sebepsiz zenginleşme" midir?
Bankaların tüketicilerden dayanağı olmayan bedelleri tahsil etmesi Borçlar Hukuku gereğince “sebepsiz zenginleşmedir.” Yargıtay bu hususu tüketici lehine genişletici yorum yaparak haksız fiile ilişkin en uzun sorumluluk süresi olan on yılı, zaman aşımı süresi olarak belirlemiştir. Borçlar Hukukuna göre “Haklı bir sebep olmaksızın, bir başkasının mal varlığından veya emeğinden zenginleşen, bu zenginleşmeyi geri vermekle yükümlüdür.
Tüketicilerin ezici çoğunluğu -hesap işletim ücreti- uygulamasına itiraz ettikleri aşikardır. Demokratik olarak halkın kahir çoğunluğunun tercihine uyulmalıdır.
Çifte standart, kişiye veya duruma göre farklı davranışlarda bulunma, tutarlı olmama halidir. Bu açıdan konuya yaklaşımda bulunursak, bankacılık hizmetlerinden herkesin eşit yararlanma hakkı vardır. Yani bir müşteriye tatbik edilmeyen ve istenmeyen bir uygulama, diğer müşteriler için de aynı olmalıdır.
27 Ocak 2015
Senol ELBAY HESAP İŞLETİM ÜCRETİ
Bankaların -Hesap İşletim Ücretine- itiraz ediyor musunuz?
Acar BALKAZA Selahattin Ütük
+14 more comments
Last comment:
Senol ELBAY
Bankalar niçin uydurma -hesap işletim ücreti- alıyorlar?
Mudi sayısı x Hesap İşletim Ücreti (TL) = Büyük Meblağ (TL)
Bedava mevduat topla, kredi ürünüyle sat ve bir de üstüne ekstra -hesap işletim ücreti- utanmadan iste...
Günümüzün modern yaşamı, iş hayatımız, ticaret ve alışveriş ortamı herkesin en az bir banka hesabı olmasını gerektirmektedir. Bu yazıyı okuyan sizler de tüketici olarak bir banka müşterisisinizdir. Hâl böyleyken bankalar, tüketicilerin hesaplarındaki parayı işletmektedir ve böylece kâr da sağlamaktadırlar. Bunun yanında bir de hesap işletim ücreti kesilmesi, adil bir uygulama olmadığı gibi hakkaniyet ilkesine de aykırıdır.