Probleme beim Einloggen
Nur für XING Mitglieder sichtbar "Yaratıcı ebeveyn"in püf noktaları içeren eğitim kayıdı için son 2 gün..
Marka Yolculuğunda İnovasyon Eğitimi, 12 Kasım 2014-Taksim
Her yerde aynı ürün, aynı hizmet..
Yaşam çemberi daralan ve gitgide birbirine benzeyen firmalar, artık farklı bir şeyler yapmak zorunda. Bunun en etkili yolu, İNOVASYON!
İnovasyon, ilk ve son aşamaları ile pazarlama departmanında hayat bulan bir süreç.. Pazarlamacı gözüyle inovasyon sürecinin tüm ayrıntılarını uygulamalarıyla ele alan ve markalaşma yolunun kapısını aralayacak bir eğitim sizi bekliyor.Hem teorik bilgileri hem de iş dünyasında yaşanan örnekleri öğreneceğiniz, uygulama ile deneyimlemenin şifrelerini bulacağınız bu eğitimde yerinizi ayırtın.
EĞİTİMİN AMACI: Yeni ürün-hizmet geliştirmek, inovasyon sürecini sağlıklı yürütmek, pazarlama-markalaşma yolunda ilerlemek, yaratıcılığını keşfetmek, yaratıcılık potansiyelini kullanarak yenilikçi çözümlere ulaşmak isteyen kişi/kurumların nasıl daha başarılı olacağının ipuçlarının vurgulandığı, yeniliklerin paylaşıldığı ve uygulandığı bir eğitim
KATILIMCI PROFİLİ: İnovasyon, pazarlama ve markalaşmaya ilgi duyan tüm birey, kurum çalışan/yöneticileri ve işverenler
EĞİTİM İÇERİĞİ:
İnovasyon, Yenilik, Marka ve Pazarlama kavramları
Türkiye ve Dünyadaki Durum
İnovasyon Kaynakları
İnovasyon Çeşitleri
İnovasyon Süreci ve Aşamaları
Stratejik Düşünme ve İnovasyon Stratejileri
İnovasyon Performansı
İnovasyon Yaratma Teknikleri
İnovasyonda Başarı Adımları
İnovasyon Ekibi ve Özellikleri
İnovasyon Yönetimi
Yaratıcılık, Yaratıcılık Süreci, İnovatif Düşünme ve uygulamalar
KAYIT&İLETİŞİM : bilgi@cetusis.com - 0530 582 10 30
Eğitim Kayıt Başvuruları, 6 Kasım 2014 Perşembe günü sonuna kadar alınacaktır.
EĞİTMEN: Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme bölümü mezunudur. Üniversite sırasında ulusal/uluslararası markalar için yarı zamanlı pazarlama faaliyetlerinde görev alarak pazarlama yolculuğuna başladı. Bu yolculuğun etkisiyle üniversite son sınıfta uzmanlık dalını,tamamı "pazarlama" yüksek lisans programı derslerinden oluşan "Pazarlama ve Uluslararası İşletme" olarak seçip 1996’da mezun oldu. Bitirme Tezi konusu"Yeni Ürün Kavramına Bakış Açısı ve Yeni Ürün Geliştirme Süreci" idi. Amerikan tekstil makineleri ithal eden Glengo(Gerber) “Pazarlama Şefi”, İngiliz EagleStar “Bireysel Finansal Danışmanı”, Dandy Sakız/Intergum “Satış Şefi”, GFK Araştırma üst düzey “Gizli Müşteri”, Pınar Gıda/Yaşar Holding’de de “Pazarlama Yönetmeni” olarak görev aldı. Sardunya Şirketler Grubu’nda Beslem’in “Ürün Müdürü” iken pazarlama departmanını kurdu. ISS Türkiye’de “Tesis/Proje Müdürü” ve Alman gıda markası Carl Kühne’de Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 20 yılı aşkın pek çok ürünün doğuşu/ büyümesi/yok oluşuna tanıklık ettiği pazarlama yolculuğuna, Cetusis Danışmanlık Hizmetleri’nde “Marka Danışmanı” olarak devam etmektedir.
Tijen Şen boşanmış çiftlerin ardındaki çocuklar....
Kızımı henüz 1 yaşındayken yanıma alıp, tek başıma bu yolculuğa başlayalı tam 12 yıl olmuş.Dile
kolay diye tanımlanan tam 12 yıl. Hani, "dul kadın" ' a o garip bakışdan tam olarak sıyrılamayan
toplumda bir de minik bir kız çocuğu ile bunca yıl tek başına bir mücadele gerçekten zormuş.
Kızım babasını sadece 1 defa gördü.2 yıl önce. Hepsi o kadar.Başka hiçbir iletişimleri yok. Biliyorum ki
benim gibi çocuğunu tek başına yetiştirmek zorunda kalan nice insan var.Küçükken sadece yemesi
içmesi , yürümesi gibi sorunlar daha sonrasında yerini ergenliğin buhranlarına bıraktığında
anlıyorsunuz ki işiniz henüz yeni başlıyor.Belki aynı durumda olan ve tecrübelerini benimle paylaşmak
isteyen birileri vardır.Bekliyorum.
Gizem İnan Ahmet Koç İsak Kurt
+156 weitere Kommentare
Letzter Kommentar:
Pelin Ezer
Benim annem ve babam ben 12 yaşındayken boşandılar. Çok kötü zamanlar geçirdim. Derslerde ağladığım sınavlarda arkadaşlarım soruları yaparken benim o anları düşündüğüm oldu. Notlarım düştü. Boşanmadan 1 ay önce annem hamileydi. Her zaman bir kardeşimin olmasını istemiştim. Annem yaklaşık 4 aylık hamileyken babam evden gitti. Daha sonra kardeşim annemin karnında öldü. Belki o zaman çok kızgın değildim babama ama kardeşim öldükten sonra babama çok büyük bir nefret içindeydim her şey için onu suçladım. 1 , 2 ay içerisinde babam ve annem boşandılar.ama ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim . Her zaman babamın geri geleceğine inandım. Babamın hayatında başka bir kadın vardı annemde bunu bir şekilde öğrenmiş ama annem benim için hiç birşey söylemedi babama ve bana. Annem babamı çok seviyordu.her zaman onu bekledi. Ama babam gelmemekte kararlıydı.Ben babamın telefonuna bakarken öğrendim hayatında başka biri olduğunu. Böyle birçok şey yaşadım ben . En sonunda istediğim
Liseyi ve üniversiteyi kazandım . Daha bir sürü hedefim var. Evet belki hayatta istediğim herşeyim vardı telefon bilgisayar vs. Ama yanımda olmayan tek şey babamdı benim . Belki oda yanımda oldaydı o zaman biraz daha çabalasaydı bizim için
Şimdi beraber olabilirdik . Dediğim şey eğer boşanacak çiftler varsa ve benim yazımı okudularsa boşanmadan biraz düşünün eğer çocuğunuz varsa onun için çabalayın. Hiç bir zaman bitti demeyin. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun onun gerçek sevgisi annesi ve babası yanında olunca olur. Eğer onu biraz düşünüyosanız boşanmadan tekrar deneyin ve pes etmeyin ben bunları yaşadım onlar yaşamasınlar.
Safiye Kara ARILAR VE MUCİZELERİ..
Doğal penisilin olarak adlandırılan propolisin antibakteriyel, antiviral, antiseptik, antifungal antibiyotik özellikleri bulunmaktadır.
1- Kansere karşı direnci arttırır. Prostatta, meme kanserinde etkilidir.
2- Kemoterapi tedavisinde önerilir.
3- Mide ülserinde tedavi edici özelliği vardır.
4- Major depresyonda, kişilik bozukluğunda etkilidir.
5- Bilinen bütün antioksidanlardan daha güçlüdür.
6- Doğal bir antibiyotiktir.
7- İyi huylu bakterilerin üremelerini arttırır. ( normal antibiyotikler iyi huylu bakterileri öldürür.)
8- Diş eti kanaması ve diş eti çekilmesine iyi gelir.
10- Alzheimer hastalığını önleyici etkileri vardır.
11- Karaciğer tahribatlarını minimuma indirir.
12- Prostatta, meme kanserinde etkilidir.
13- Sedefte, egzamada etkilidir.
14- Cilt problemlerinde etkilidir.
15- Farenjitte ve kronik bronşitte etkilidir.
16- Hepatit B ve C'de etkili bağışıklığı destekler.
17- Lokal ağrıları azaltır.
18- Kalp ve damar sağlığı için etkilidir.
19- Solunum sistemini destekler.
20- Ateş düşürücü özelliği vardır.
21- Spazm çözücüdür.
22- Karaciğer yağlanmasını engeller.
23- Yaraları çabuk iyileştiririci özelliği vardır.
24- Kolesterolü dengeler.
25- Kan basıncını düzenler.
DOST MİKROPLARA ZARAR VERMEYEN ÇİĞNEME TABLETİ PROPOLİS-POLEN ve ARI SÜTÜ için http://www.safiyekara.flptr.com
Tamamen DOĞALDIR, hiçbir koruyucu ya da yapay renklendirici içermez.
Safiye Kara FLORÜR YEDİKLERİMİZ VE İÇTİKLERİMİZDE...
Florürün Zararları ve Florürden Korunma Yolları
Florür tartışmalı bir madde. Düşük dozlarda diş çürümelerini engellediği için önceleri serbestçe diş macunlarına, hatta bazı ülkelerde şebeke suyuna katılırken, son yıllarda zararları faydalarından daha çok tartışılıyor.
Çin, Avusturya, Belçika, Finlandiya, Danimarka, Norveç, İsveç, Hollanda, Macaristan ve Japonya gibi bazı ülkelerde suya florür katılması yasak. Türkiye’de suya florür katılmıyor, ama pek çok ilimizin şebeke suyunda doğal olarak florür bulunuyor. Üstelik şebeke suyu tek florür kaynağı değil. Hazır meyve suyu ve gazlı içeceklerden tutun, bebek mamalarına kadar pek çok üründe florür bulunuyor.
Çoğu kişi florürsüz diş macunu kullanarak bu kimyasalın zararlı etkilerinden korunabileceğini düşünüyor. Ancak bazı illerimizde şebeke suyunda yüksek sayılabilecek miktarlarda florür bulunuyor.
Florür kaynağı olabilecek bazı ürün ve gıdalar şöyle: Florürlü diş macunu Bebek maması Hazır çorba Tavuk bulyon Teflon tava veya tencerede pişmiş gıdalar, Gazlı içecekler, Hazır meyve suları Paketli ve/veya işlenmiş gıdalar, Anestezi kimyasalları Florürlü tuz
Florür zararları
1. Biyobirikim
Biyobirikim, belirli bir kimyasalın vücutta birikme eğilimine verilen teknik isim. Florür, biyobirikimli kimyasalların arasında. Sağlıklı bir kişi, her gün aldığı florürün %50 – 60’ını idrar yoluyla vücudundan atıyor. Geri kalanıysa kemiklerde ve beyinde birikiyor. Bebek ve çocuklarsa aldıkları florürün sadece %20’sini vücuttan atabiliyor. Kemiklerde biriken florür miktarı hayat boyu artış gösteriyor.
2. Üreme sistemi
Laboratuvar hayvanlarında yapılan deneylerde, yüksek dozlarda florürün erkek üreme organlarına hasar verdiği ve kısırlığa yol açtığı tespit edilmiş. ABD’de yapılan bir araştırma, şebeke suyunda 3 mg/lt. ve daha fazla florür bulunan yerlerde doğurganlık oranlarının düştüğünü belirlemiş. Bir başka araştırmaysa, yine yüksek florürlü bölgelerde yaşayan erkeklerde ortalamanın altında testosteron hormonu tespit etmiş.
3. Beyin (merkezi sinir sistemi)
Florürün merkezi sinir sistemi için zararlı olduğunu belgeleyen onlarca araştırma var. Florürün beyinde biriktiğine, davranış değişikliklerine yol açabildiğine ve uzun vadede Alzheimer hastalığına yol açabildiğine dair bulgular var.
İçme suyunun florürlenmesini destekleyenler, bu çalışmalarda çok yüksek dozda florür kullanıldığını savunsalar da, florürün biyobirikimli olduğunu unutmamak gerekli.
4. Düşük IQ
Çin, İran, Hindistan ve Meksika’da yapılan 24 ayrı çalışmada, vücuttaki florür miktarıyla IQ arasında ters bağıntı olduğu ortaya konmuş. İçme suyundaki 1 mg/lt. florür artışının, 0,59 IQ puanı kaybına yol açtığı bulunmuş.
5. Erken ergenlik
Florürün merkezi sinir sistemi dışında da olumsuz etkileri var. Florür aynı zamanda pineal bezini olumsuz etkiliyor. Bu bez, pek çok başka işlevin yanı sıra, büyüme ve ergenlik süreçlerinden sorumlu. Yapılan araştırmalar (PDF), içme suyuna florür katılan bölgelerde kız çocukların, florür kullanılmayan bölgelere kıyasla 5 ay önce âdet gördüğünü ortaya koymuş.
6. Tiroid hormonları
Florürün tiroid bezini de olumsuz etkilediği bildiriliyor. Ukrayna’da yapılan bir çalışmada, 2,3 ml/lt. düzeyinde florürün tiroit hormonunda azalmaya yol açtığı belirlenmiş. Hatta bu etki o kadar tutarlıymış ki, 20. yüzyıl ortalarında hipertiroidizmi (aşırı aktif tiroid bezi) olanlara florür tedavisi önerilmiş.
7. Romatizma belirtileri
Skeletal florozis, florürün kemiklerde birikmesiyle ortaya çıkan ve romatizma benzeri belirtilere yol açan bir rahatsızlık. İşin kötüsü, belirtileri romatizmayla karıştırılabildiğinden, erken safhada teşhis koyulması oldukça güç. Belirtiler ışığında doktorlar genellikle romatizmadan şüphelendikleri için, aslında son derece basit bir şekilde (florür alımını keserek) tedavi edilebilecek rahatsızlık, uzun yıllar tedavi edilmeyebiliyor.
8. Kemik erimesi
Florür, kemiklerde birikiyor. Florürün sağlık üzerindeki etkisini araştıran ilk çalışmalardan birine göre, içme suyuna florür katılan bölgelerdeki çocuk nüfusunda görülen kemik ve kemik bağlantılı rahatsızlıklarda iki kat artış kaydedilmiş. Benzer şekilde, Meksika’da yapılan bir araştırma , diş macunundaki florürle çocuk kemik kırılmaları arasında bağıntı olduğunu ortaya çıkarmış.
Florürsüz aloe verlı ve propolisli diş macunu için... http://www.safiyekara.flptr.com

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "Anne - Baba Olmak"

  • Gegründet: 25.07.2008
  • Mitglieder: 1.457
  • Sichtbarkeit: offen
  • Beiträge: 809
  • Kommentare: 4.178