Probleme beim Einloggen
Muhammet OK Franchise veren firmalar için 10 taktik
Franchising, bir pazarlama ve satış işidir, franchise ağınızı oluşturmak için odaklanmış bir çaba vermek gerekir. Bu ipuçları, işletmenizi ilk kez franchise ettiğinizde başlamanıza yardımcı olmalıdır.
1. İnternette ki firmanızın durumuna dikkat edin. Bugün her şeyin pazarı çevrimiçinden geçiyor. Tamamen çevrimiçi işletime geçiş yapan sadece Amazon ve Netflix değil, tüm dünya çevrimiçi duruma geçti. Varlığınıza katkıda bulunmanın ve yatırım yapmanın yollarını bulun. Bulabildiğiniz kadar çok sayıda listeye sitenizi franchise verdiğinizi ve markanız hakkında bilgileri ekleyin, bunu profesyonelce yapın ve halihazırda bir iş arayan insanlara markanızı kazandırmak için vakit harcayın.
2. Sosyal Medyayı Çalıştırın. Herkes sosyal medyadan çok söz ediyor, bundan bıkmış olabilirsiniz. Sosyal medya görünür olmak demektir ve hayatımızın, işimizin, her şeyin bir parçasıdır. Ekibinizde trafik çeken, mesajınızı formüle eden ve franchise markanızı sosyal medya yoluyla yönlendiren birine ihtiyacınız var. Bu işi bayağı, kötü hazırlanmış sosyal medya mesajlarıyla karıştırmak kolaydır, doğru yapılması gerekiyor veya bir reklam gibi görünme riski taşırsınız.
3. Pazarlama Malzemenizi Yenileyin. İnsanlar, size anı fotoğraflarıyla birlikte bir kelime belgesine broşürünü inşa ettiğini söyleyebilir. Sunuyu PDF olarak gördüğünüz profesyonel görünmesi anlamına gelmez. Zamanı ve parayı iyi düşünülmüş, profesyonel olarak yapılmış bir sunuya koyun ve sizi arayan birini veya e-postanıza cevap vermeyi garanti edecektir. Herkes bugün görsel, franchise’ı doğru şekilde sergileyebilecek iyi bir grafik tasarımcıya ihtiyacınız vardır.
Devamı http://www.franchiseborsasi.com.tr/franchise-veren-firmalar-icin-10-taktik/
Muhammet OK Hayvancılık ve Yetiştiriciliği üzerine 50 iş fikri
Hayvancılık ve yetiştiricilik işi kurarak para kazanmak ister misiniz? Bu işler için hala karar vermediyseniz, Hayvancılık ve yetiştiriciliği ile kurabileceğiniz 50 işletme fikrini okuyun. Bu fikirler belki sizin fikirleriniz ile uyuşabilir ve işletme sahibi olabilirsiniz. Burada 2018 için 50 en iyi hayvancılık ve hayvan ile ilgili küçük işletme fikrini bulabilirsiniz. Hayvancılık, hayvanların yiyecekleri ürünler ve diğer kullanım alanlarında yetiştirilmesi mümkün olan ve ekonomik değeri olan canlılar ile kendi işletmenizi kurmak olarak tanımlanabilir.
Hayvancılık tesisi kurmak deyince akla ilk gelen ve dört ayağı olan hayvanlar; sığır, süt ineği, keçi, at ve koyun yada iki ayaklı tavuk, ördek, hindi gibi hayvanların yetiştiriciliği ile ilgili tesis kurup işletebilirsiniz. Tabi bu hayvanlar ihtiyaç dahilinde daima rağbet gören, satışı kolay ve ekonomik değeri olan hayvanlardır. Fakat bu fikirlerin haricinde hayvancılık üzerine iş kurulabilecek başka fikir yok mu? Tabi ki var! Onlarca Hayvancılık üzerine iş fikri var! Mesela; egzotik kuşlar, salyangozlar, balıklar, böcekler gibi birçok hayvan ve arı, işletme yada işletmenizin çiftlik arazisinde hayvancılık tesisinin bir parçası olarak da ayrıca yetiştirilebilir. Devamı
https://morfikirler.com/hayvancilik-yetistiriciligi-uzerine-50-is-fikri/
Muhammet OK Bayilik ve Franchise Satın Almanın Beş Avantajı
Yani bir franchise almak istediğinizi düşünüyorsunuz, ancak doğru seçim olacağından emin değilsiniz. Sonuçta, neden sadece çabalarını çoğaltabildiğinizde büyük bir isim üzerinde prim ödemek durumundasınız? Tekrar düşünün. Taklit edilmesinin niçin işe yaramayacağının birkaç iyi nedeni vardır ve zor ekonomik zamanlarda bu nedenler daha mantıklıdır. Yeni bir işletmeye başlamadan ziyade bir franchise’a yatırım yapmayı seçen güvenlik unsuru hakkında yeterince şey diyemeyiz. Aşağıda franchising’in 5 avantajı bulunmaktadır.
1-Bayi Markasının Gücü Bayiliklerin franchise alan ilk şey , etkili olmanın ötesinde, toplu bir pazar etkisine sahip stratejik bir kimliktir. Kurumsal marka kimliklerinin pazardaki başarısı kanıtlanmıştır. McDonald’s ve Dunkin ‘Donuts gibi mega markalar tam anlamıyla markalarına ve logolarına milyonlar harcadı ve franchise bu pazar imajından tam olarak faydalanmaya başladı. En köklü franchise kuruluşları onlarca yıldan beri kendi endüstrilerinde ayakta kalmış ve halka kolayca tanıtılabiliyorlar. Başarılı bir marka, hatırlanan ve franchise edilen işletmelerin dünyadaki en başarılı marka kimliklerine sahip olmalarıdır. Yerleşik bir markayla birlikte gelen isim tanımanın yanı sıra, franchise alanların tüm franchise alanlarının uyması gereken sistem standartları müşteriye, bulunduğunuz yerde diğer kalitede olduğu gibi aynı kalitede deneyim ve ürünün keyfini çıkarmayacakları konusunda size güvence verir. Bu tutarlılık sistemdeki tüm franchise sahiplerine fayda sağlar. Örneğin, franchise sisteminin ürün ve hizmetlerinden daha önce hoşlanmış olan bir devlet dışı devletten bir ailenin, markayla geçmişteki olumlu deneyimlerinden dolayı işinizi bulması gerçeğinden yararlanırsınız. Aslında, eski bir arkadaşın gibi orada olman sayılıyorlar.
2-Reklamcılık Programları Reklamcılık, herhangi bir yeni iş için ve en iyi nedenden ötürü en büyük masraflardan biri olabilir. Etkili reklam olmadan hayatta kalamazsınız ve etkili bir reklamcılık pahalıdır. Bu günlerde, birinci sınıf bir konuma sahip olsanızda, müşteriler sunduklarınızdan pek emin değillerse, içeri girmeyeceklerdir. Franchise sistemleri franchise ücretinize dahil olan ulusal reklam kampanyaları sunar . Bir franchise düşünürken bu çok büyük fayda sağlıyor. Franchise şirketleri, yerel pazarlama ve reklamcılıkta belirli bir miktarda yatırım yapmakla yükümlüdürler; franchise sahibi, marka standartlarına uymalarını ve söz vermelerini sağlamak için materyalleri çalıştırmadan önce onaylar.
3-Açılış ve İşletme Deneyimi Özel sektöre ait bir işletmeyi açma süreci, özellikle de ilk kez kendileri için iş yapan herkes için karmaşık ve yıldırıcıdır. Franchisee, franchise alanının deneyimlerinden ve test edilmiş işletim sisteminden, avans eğitiminden belgelenmiş standart ve prosedürlere , envanter seviyelerinin açılmasına ve açılış pazarlama stratejilerine kadar belirli bir mağazanın açılmasından hemen yararlanabilir . Buna ek olarak, franchise, bir veya birden fazla lokasyon açma sürecine giren ve tavsiyelerini sunabilen sistemdeki diğer franchise sahipleriyle iletişim kurabiliyor. Bir franchise sistemi ayrıca, franchise alanının işletilmesi sonrasında işletme tecrübesi ile ilgili birçok avantaj sunar: Sistemdeki birden çok franchise lokasyon, artan satın alma gücü yaratır; bu da malzeme, envanter ve diğer mallar için daha düşük maliyetle sonuçlanabilir. Bölgesel veya ulusal reklam kampanyaları, her bir yere daha büyük bir müşteri tabanında yardımcı olur. Bir franchise sistemi, franchise ağının tamamına yayılmadan önce etkisini sınırlı bir seviyede görmek için birkaç yerde sınama pazarlaması yaparak yeni ürün veya hizmetleri denemek konusunda esnek olabilir.
4-İtibar Bir franchise sahibi franchise sahibinin korunan itibarına sahiptir. “Korumalı” çünkü dava, kaza ve iş gücü ile ilgili zorluklar gibi kaçınılmaz konularla ilgilenen yasal departmanlar belirlenmiştir. Franchise’ın itibarı yeterince önemlidir – patronları sadık tutan olumlu beklentileri doğuran şeydir – ancak bu yararı, dahili bir yasal koruma şemsiyesi ile birleşince inanılmaz bir ikramiyedir ve bağımsız olarak elde edemeyeceğiniz bir kazançtır.
5-Destek Başlamaya çalıştığınız spesifik işyerinde büyütülmedikçe, özel bir eğitime ihtiyaç duyacaksınız. Franchise merkezi , muhasebe ile işlem ve nakit işleme prosedürlerine dahil olan her konuda eğitim verebilir . Sürekli ve çevrimiçi destek, ayrıca özel uyarılar ve sürekli eğitim mevcuttur. Bayiler başarılı olmanızı ve bunu yapmak için her adımda kendilerini hazır bulundurmalarını istiyor. Sonuçta, sistemlerini sürekli genişletmek istiyorlar ve yüksek başarı oranları potansiyel franchise’leri kapıya getirmelerine izin vermeye devam ediyor.
https://morfikirler.com/bayilik-veren-firmalar/
Cengiz Bulut Hipper ve Turcoin Kazandırma Fırsatı Sunuyor
Yerli firma Hipper sizlere iş ortaklığı sunuyor. Yatırım yapmak isteyen girişimciler hipper ile para kazanma imkanı yakalayacak. Hipper iş modeli hakkında bilgi konumuzu inceleyiniz aşağıdaki form ile iletişime geçebilirsiniz iş hakkında sizlere bilgi ve destek vereceğiz hep birlikte para kazanma planı yapacağız.
HİPPER; uzun yıllar bir arada çalışan, patentli projeler üreten, birçok kurumsal firmaya yazılım ve danışmanlık hizmeti sağlayan, bilişim sektöründe kendini fazlasıyla kanıtlamış profesyonel bir ekibin ortaya çıkartmış olduğu, teknolojik altyapısıyla milyonlarca üyenin aynı anda işlem yapabilmesine olanak sağlayan yeni nesil bir iş ortaklığı platformudur.
Hipper Kazanç
Yaklaşık 8 ay süren yazılım geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarından sonra HİPPER A.Ş. ünvanıyla 2017 şubat ayında 1.000.000 TL resmi sermayeyle kurulan şirketimiz, bu gün Smart Solution Ltd., GBC Digital Games Ltd. ve Anafis A.Ş. gibi 80 ülkede faaliyet gösteren 22 firmasıyla yıllık 5 milyar doların üzerinde cirolara ulaşan GBC Holding yatırım ortaklığı ile gücüne güç katarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir.
Hipper Bilgi Sistemleri ve Yatırım A.Ş.
Vizyonumuz
GBC Holding ortaklığıyla birlikte MasterCard anlaşmalı ön ödemeli kredi kartı (HipparaCard) projesini hayata geçirerek dünya genelinde milyonlarca kişinin bu kartları kullanmasıyla ülke ekonomisine küçümsenemeyecek seviyede katkı sağlamak.
Misyonumuz
MasterCard’ ın geçtiği her yerde kullanılabilecek olan HipparaCard’ ların; milyonlarca kişi tarafından rağbet görmesini sağlamak amacıyla, her ilde özel indirim anlaşmalı üye iş yerlerini, müşteri ve satış organizasyonlarını bizimle birlikte oluşturan, kart müşterilerinin yaptığı her alış-verişten anlık kazanç elde eden ve sürekli kazanan on binlerce kişilik iş ortaklığı platformu oluşturmak.
GBC Holding Kimdir ?
GBC Digital Games Marketing Ltd.
Smart Solutions İT Ltd.
GBC Holding PLC.
Anafis Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.
80 ülkede faaliyet gösteren tam 22 şirket, Dünya genelinde 25 milyon müşteri ve yıllık 5 milyar doların üzerindeki cirosuyla Türkiye’de BDDK tarafından onaylanmış ilk elektronik para üreticisidir.
Gscash Nedir ?
Gscash 80 ülkede binlerce online bilgisayar oyununda ve alış-veriş sitelerinde geçerli;
Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından resmi olarak onaylı, devlet desteği almış;
100’ün üzerinde global ödeme yöntemini de kendi bünyesinde kabul eden;
1024 Bit’ lik SSL bulunan (Bankalarda 128 ve 256 Bit kullanılır.);
Her 3 dakikada bir sistem güvenliği ve kodlama mantığı değişen;
7 ayrı global köklü ödeme hizmeti sağlayan uluslararası firma tarafından incelenmiş, belgelenmiş, uluslararası standartlara ve kanunlara uygun;
Tamamen Türk mühendislerin ürünü olan ve devletimiz tarafından bu sektöründe ilk defa resmi olarak hibe desteği almış global bir elektronik para markasıdır.
Siz de HipparaCard projesinin globalleşme sürecini, kendiniz için büyük bir fırsata dönüştürebilirsiniz!
1.500 TL değerinde Gscash paketi satın alarak iş ortağımız olabilir ve günlük gelir etmeye başlayabilirsiniz.
Kazanç Örneği;
Günlük 8 – 9 TL arasında pasif kazanç,
Aylık 240 – 270 TL
Yıllık 2.920-3.285 TL
Not: 1 kişi maksimum 31 paket satın alabilir. (46.500 TL)
Milyonlarca kullanıcının aynı anda işlem yapabilmesine olanak sağlayan, kusursuzca hazırlanmış bir yazılım ve maksimum kazandıran marketing plan!
Sınırsız yatay ve dikey derinlikten her bire bir eşleşmesinden 100 tl
%30 – %65 arası Fark Primi kazancı,
%29’ a kadar Liderlik Primi kazancı,
%1 – %2 – %3 Türkiye Cirosu kazancı,
Hızlı Başlangıç Bonusları,
Aylık Ciro (destek) Bonusu,
Ekstra Promosyonlar
Hipper Nasıl Üye Olunur ?
Kayıt Linki yok arkadaşlar yani Referans Kodu veya linki yoktur. Lütfen yatırım ve kayıt yapmadan önce benden destek alınız. Kayıt aşaması ancak üstünüzün desteğiyle tamamlanabilir.
http://www.isfikirleri-girisimcilik.com/hipper-para-kazandirma-firsati-sunuyor
Cengiz Bulut Kadınların yapabileceği iş fikirleri
Kadınların toplam istihdam içindeki payı yüzde 33’lerdeyken girişimci tarafinda sadece yüzde 7 seviyesinde. Aııcak sayıları hızla artma eğiliminde olan kadın girişimciler, franchisiııg yoluyla kurmuş oldukları markaları zincire dönüştürüyor. Spordan kahveye, giyim perakendesinden takıya kadar kadın girişimcilerin kurmuş olduğu sekiz marka 2018 sonuna kadar 142 franchise şube açmayı planlıyor.
Türkiye’de kadın girişimci sayısının yaklaşık 120 bin civarında olduğu ifade ediliyor. Türkiye’de kadınların toplam istihdam içindeki payı yüzde 33’lerde Bu oran, kadın girişimciler söz konusu olduğunda ise yüzde 7 seviyelerine düşüyor. Araştırmalar, kadın girişimcilerin yüzde 82’sinin hizmet sektöründe faaliyet gösterdiğini söylüyor. Kadın girişimcilerin yüzde 40’ı işkolu olarak ticaret ve satış alanında yoğunlaşıyor. Yüzde 70’i ise mikro işletme sahibi.
Ancak kadın girişimcilerin kurmuş olduğu işletmelerin başarı oranları yüksek gibi görünüyor. Zira birçoğu kısa sürede işletmelerini Türkiye çapında zincir bir markaya ulaştırmayı başarıyor. Franchising yoluyla büyümeyi tercih eden kadın girişimciler, yüzlerce kişiye daha girişimci olma şansı verirken, binlerce kişiye de istihdam yaratıyor.
Spordan kahveye, giyim perakendesinden takıya kadar kadın girişimcilerin kurmuş olduğu sekiz markanın franchise koşullarını sizler için araştırdık.
KAZÂN-KAZAN MODELİ
Adını ipek ve kaşmirden alan Silk and Cashmere, tamamen saf kaşmir, ipek ve kaşipekte uzmanlaşmış bir marka. İç Moğolistan keçilerinin saf kaşmirini kullanan marka, kadın girişimci Ayşen Zaman-pur tarafından 1992 yılında kuruldu.
Türkiye ve dünya genelinde 100’e yakın mağaza, satış noktası ve corner’la faaliyet gösteren Silk and Cashmere, yürtdışında Almanya, Belçika, Avusturya, Rusya, Kanada, İskandinav ülkeleri, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan, Katar, İran ve Kıbrıs’a bayilik vermeyi hedefliyor. Yurtiçinde ise Emaar AVM, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Mersin mağaza açılması planlanan şehir ve lokasyonlar arasında bulunuyor. İsim hakkı bedeli olarak 20 bin dolar alınıyor. m2 başına düşen ortalama yatırım maliyeti ise bin dolar. Ayşe Zamanpur, “Stok yapımızı yeni bayilere sürekli ürün sağlayacak şekilde planladık. Global bayilik için son derece hazır haldeyiz. Kâr marjını ve ödeme planlarını da kazan-ka-zan yaklaşımıyla çok avantajlı hale getirdik” diyor.
20 ŞUBE AÇACAK
Portakal Spor, Burcu Işık tarafından 2009 yılında kuruldu. Kadınlara özel bir spor ve yaşam kulübü zinciri olan Portakal Spor, sağlık, beslenme, diyetisyen, güzellik-bakım, çocuklar için alanlar ve hizmetler, organizasyon ve gezilerin olduğu, kadınların beklentisini karşılamaya çalışan geniş bir konsepte sahip.
Şu anda 24 ilde 35 franchise şubelerinin bulunduğunu söyleyen Burcu Işık, 2018 yılında 20 yeni franchise şube daha açacaklarını ifade ediyor. Toplam yatırım maliyeti ise franchise bedeli de dahil olmak üzere 60 bin TL civarında. Bayiler için hedeflenen aylık ciro ise lokasyona göre 15 bin ile 25 bin TL arasında değişiyor. Işık, “Aktif ve enerjik bir yaşam tarzına ve gelişmiş iletişim becerilerine sahip, güler yüzlü, spor yapmayı seven kişilere franchise veriyoruz” diye konuşuyor.
TAKIDA KIOSK MODELİ
Özlem Taş tarafından kurulan Saysha Ten Takıları, Avusturya kristalleri kullanılarak tamamen el işçiliğiyle üretiliyor. Alışılagelmiş aksesuarlardan farkı, vücuda sabitlemeden direkt tene yapıştırılarak farklı yerlerde defalarca kullanılabilmesi. Beş yıllık bir AR-GE çalışmasının ardından markayı kurduklarını ifade eden Taş, “Bu zaman diliminde markayı büyütmek adına gerek yurtiçinde gerekse global pazarda 5 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Aksesuar, mücevher, hazır giyim, iç giyim, kozmetik ve güzellik kategorilerinin hepsine dahil olabilen çok fonksiyonlu niş bir ürün yarattık” diyor.
2018 yılında 10 Saysha Shop ile gerek bayilik vererek gerekse globalde gruplar ile büyüme planları olduğunu belirten Özlem Taş, şu bilgileri veriyor: “Kiosk açılışı için öngördüğümüz stok bedeli 100 bin TL. Ortalama 10-15 m2 alan için kiosk proje çizimi, üretimi ve kurulumu dahil anahtar teslim çalışıyoruz. Bayilerin ortalama hedeflediğimiz kâr elde edebilecekleri ciro minimum aylık 50 bin TL.”
13 ŞUBEYE ULAŞTI
Burcu Avlar tarafından 2005 yılında kurulan Sokak Kahvecisi, sekiz ilde toplam 13 şubeye ulaştı. Franchise giriş bedeli almadıklarını belirten Avlar, bir şubenin ortalama 300 bin ile 400 bin TL arasında yatırım maliyetiyle kurulabileceğini söylüyor. Bayiler için aylık 30 bin TL ciro hedefleniyor. Girişimcilere yüzde 30 kâr marjı sunuluyor.
3 marka kurdu
b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi, 2006 yılında Bedriye Hülya tarafından kuruldu, b-fit, bugün Türkiye’de 50 ilde 200’den fazla merkeziyle 500 bin kadına hizmet veriyor.
Bedriye Hülya, “Türkiye’nin sekizinci büyük franchise firmasıyız, bugüne kadar 250’den fazla kadına girişimci olma imkanı sağladık ve 500’den fazla kadına istihdam yarattık” diyor. 2018 yılında 40 şube açılması planlanıyor. Toplam yatırım maliyeti 75 bin ile 95 bin TL arasında değişiyor. Bayiler için hedeflenen aylık ciro ise 15 bin ile 35 bin TL arasında.
Yine Bedriye Hülya’nın kurduğu The Studio Flex ise kadın ve erkek kullanıcıların, istediği dersten dilediği zaman yararlanmasını sağlayan bir stüdyo konsepti olarak bu yıl faaliyete geçti. Ağırlıklı olarak personal trainer yani kişiye özel dersler, pilates reformer, grup dersleri olarak pilates mat, yoga, zumba ve core çalıştıran crunch, body vvorkout gibi dersler bulunuyor. Bir stüdyonun toplam yatırım maliyeti 350 bin TL.+ KDV. Bayiler için aylık 30 bin ile 50 bin TL arasında ciro hedefi bulunuyor.
Bedriye Hülya’nın 1,5-12 yaş arasındaki çocuklar için çeşitli hareket eğitimleri ve oyun atölyeleri gerçekleştirdiği markası Muzipo Kids ise 12 ilde 33 merkeze ulaştı. 2018 yılında 50 franchise şube açmayı hedeflediklerini vurgulayan Hülya, bir şubenin 160 bin TL + KDV maaliyetle kurulabileceğini belirtiyor.
BURCU TUVAY

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "Girişimcilik"

  • Gegründet: 25.07.2008
  • Mitglieder: 7.115
  • Sichtbarkeit: offen
  • Beiträge: 2.309
  • Kommentare: 6.373