Probleme beim Einloggen?
Nur für XING Mitglieder sichtbar PAVLİ PANAYIRI FOTOĞRAF GEZİSİ
PAVLİ PANAYIRI FOTOĞRAF GEZİSİ
18 Eylül Cumartesi günü muhteşem fotoğraflar çekmeye hazır mısınız?
Bir Portre cenneti olan Pavli Panayırı'na gidiyoruz…
PAVLİ PANAYIRI: ŞENLİK… HAREKET… NEŞE… Hepsi bu Panayırda…
Trakya'nın son iki büyük panayırından biri olan Pavli Panayırı 1910 yılından beri Panayır geleneğini aksatmaksızın sürdürüyor. Bu yıl Panayırın 101. Yılı kutlanacak. Diğer önemli ve büyük panayır ise Çatalca Panayırı… Pavli, Kırklarelinin küçük bir ilçesi olan Pehlivanköy 'ün eski adı . Nüfusu 3.000 kişi . Trakya'nın dört bir köşesinden onbinlerce kişiyi biraraya toplayan panayıra gelenlerin büyük bir kısmı Traktörleri ve romorkları ile ailece gelip 3-4 gün kalıyorlar. Kışlık gıda ve giyim ihtiyaçlarını buradan alıyorlar. Kuzu çevirme ve köfte satışı yanında alkol tüketimi de müthiş. Buna karşın panayır hiçbir olay olmadan sona eriyor. Pavli Panayırı'ndaki insan portreleri ve bozulmamış dokusuyla fotoğrafçıların da büyük ilgisini çekiyor. Geçtiğimiz yıl 100. yılını kutlayan Pavli panayırında 400 civarında amatör ve profesyonel fotoğrafçı gezmiş… 40-50 bin civarında kişi de ziyaret etmiş…
BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKECEĞİZ
Fotoğraf Makinenizin pillerini şarj edin. Yedek kartlarınızı yanınıza almayı unutmayın… Panayır tam bir portre cenneti. Trakya'ya has o güzel çocuklar yolunuzu kesip fotoğraflarının çekilmesini istiyorlar. Amatör ya da profesyonel bir fotoğrafçıysanız bu geziyi kaçırmamanız gerek. Sadece portre fotoğrafı ile de sınırlı değil çekeceğiniz fotoğraflar… Çünkü burası Pavli Panayırı… Geçen yıl “Dalya” diyen panayıra Fotoğraf Yolcuları grubuyla ben de gitmiştim. Ve gerçekten de inanılmaz renkli görüntüler vardı. Panayırda daha önce görmediğiniz ve göremeyeceğiniz oyunlar, satıcılar, alışveriş yapanlar, ilginç yemekler hepsi bizleri bekliyor.
PROGRAM
Belirtilen kalkış noktalarından sizleri aldıktan sonra yola koyuluyoruz. Yaklaşık 2, 5 saat sürecek bir yolculuğun ardından Pehlivanköy'e varıyoruz. Yolda kahvaltı için mola vereceğiz. Ardından Pehlivanköy'e ulaşıp panayırın olduğu bölgeye dağılacağız. Önümüze benim fotoğrafımı da çek diye atlayan Trakyalı ve esmer vatandaşlarımızı fotoğraflamakla geçecek günümüz. Panayırın dışında yürüme mesafesindeki İstasyon binası da doku olarak dikkat çekici bir lokasyon. Burası da fotoğraf adına ihmal edilmemesi gereken yerlerden biri.Öğlen yemeği olarak barbekü sucuk ekmek yiyeceğiz.Yemekten sonra yine sizlere bol bol fotoğraf çekebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Ayrıca belki de bu serbest zamanda kalede duran bayan kaleciye penaltı atmak isteyeceğiz, belki de zincirli salıncaklara bineceğiz, keyfimiz ne isterse onu yapacağız.Akşam saat 19:00 gibi İstanbul'a dönüş yolculuğumuz başlayacak. Saat 21:30 gibi İstanbul'da sizleri aldığımız noktalara geri bırakacağız.
Nur für XING Mitglieder sichtbar 30 AĞUSTOS ASSOS & BOZCAADA TURU
27 Ağustos Cuma:
Saat 23.00 de Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 23.30 Taksim AKM, 24.00 de İncirli Ömür önünden hareketle yola çıkıyoruz.
28 Ağustos Cumartesi:
Sabah Assos da otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Kahvaltımızın ardından günümüzü denizde ve havuzda geçiriyoruz. Akşam saatlerinde Behramkale'ye geçiyor ve Aristo'nun 3 yıl ders verdiği felsefenin beşiği Assos antik kentini, Athena tapınağını geziyor daha sonra limana inerek orada vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.
29 Ağustos Pazar:
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bozcaada'ya yola çıkıyoruz. Geyikli'den Bozcaada'ya geçiyor ve önce Ayazma plajına gidiyoruz. Akşamüstü saatlerine kadar denizden faydalanıyor ve Bozcaada merkezine dönerken BORES rüzgar güllerini görüyoruz. Ada merkezinde Rum mahallesi, Şarap fabrikası gezilerimizi yaptıktan sonra Assos'a otelimize dönüyoruz.
30 Ağustos Pazartesi:
Sabah kahvaltısından sonra Assos'daki son günümüzde deniz ve havuzdan faydalanıyoruz. Saat 15.00 de İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Gece saatlerinde İstanbul'a varıyor ve bir sonraki turlarımızda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.
Ayşegül Yeşil Göbüt 2010 OCAK'DA ILGAZ DAĞINDA KAYAK YAPMAK İSTEYENLER
ılgaz dağında kayak pistlerinin hemen yanında mountain resort otelde ki devre mülkünde 04.ocak.2010- 10.ocak.2010 tarihleri arasında 4 kişinin konaklama imkanı bulunmaktadır. Odada her türlü mutfak ekipmanları bulunmaktadır ve aynı zamanda otelin restoranında da yemek yeme imkanınız olmaktadır. 1 haftalık kış tatilinin bedeli 4 kişi dhil 1500 TL.
İlgilenenler 0532 4889273 numaralı telefondan Ayşegül Göbüt'e ulaşabilirsiniz.
.
Didem Gundogdu Board Kiralama Fiyatları
Merhaba,
Biraz once Kartalkaya'dan geldim, havagider ayakl super oldu...
Neyse soracagim sudur arkadaslar, bir boardun kirasi gunluk fiyatinin %5 'u mu olmalidir? Acikcasi inanilmaz ucuk geldi bana gunluk 50 -60 ytl kira...
Goruslerinizi aliyim...
Didem Gundogdu Berrin Kir
+6 weitere Kommentare
Letzter Kommentar:
Fatih Göktürk
Re^2: Ynt: Board Kiralama Fiyatları
katalkaya her açıdan pahalı bir yerdir arkadaşlar..böyle düşünürseniz fiyat daha anlaşılır olur...

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "Kış Sporları"

  • Gegründet: 25.07.2008
  • Mitglieder: 359
  • Sichtbarkeit: offen
  • Beiträge: 68
  • Kommentare: 176