Probleme beim Einloggen?
Richard Jakusconek WorldJewelleryPages.net Web Directory for Jewellers & Watch Companies.
Hello to all,
I’d like to thank all the Jewellery & Watch companies who have registered or simply used the worldjewellerypages.net web directory and also give you an update on the progress made.
At present, we have reached the 580 registered companies and you can find them in the business directory with a detailed description of their products and activities:
- Manufacturers, wholesalers, retailers and agents of: jewellery, watch, gem, Packaging/Cases/Rolls/Display Cases, Machines, Supplies & Accessories
- Bullion & Noble Metal Banks
- Exhibitions (On the exhibition calendar)
- Metal Analysis Laboratories
- Gemological Laboratories
- Refinery/Refreshing Companies
- Mines
- Galvanic Companies
- Valuers & Appraisals
- Modelists/Stylists
- Stone Setters & Cutters
- Jewellery Schools
- Jewellery Associations/Consortiums
Along with the above, you’ll also find support service companies located worldwide such as jewellery photographers, shipping agents, insurance brokers etc... The company directory and the traffic on the site are growing and we would be happy to have opinions from all of you in the industry.
Please visit http://www.worldjewellerypages.net for homepage and simply click on “Search” to enter and see the companies that are registered. New companies are welcome to register and keep in mind that basic registration is free of charge.
I hope you have time to take a look at the site and help us create an international jewellery community and a very useful tool for the entire industry.
Best Regards
Richard Jakusconek
World Jewellery Pages Ltd.
info@worldjewellerypages.net
http://www.worldjewellerypages.net
Serhat Güneş www.izmirmimar.com dan sevgi ve saygılarla
İzmir den Çeşme istikametine gelirken bizleri karşılayan beyaz kanatlı modern yel değirmenleri bizlere Hoş Geldiniz derler. Biraz daha Çeşme’ye yaklaştığımızda da seneler sonrasında görevlerini tamamlamış olmanın yorgunluğuyla eski tas yapılı tahta kanatlı eski yel değirmenleri size biraz daha ipucu verir Alaçatı hakkında. Ve sonrasında deniz kenarına ulaştığımızda tertemiz iyot kukusu ciğerlerimize dolar tüm tazeliği ile. Ve bir baktığınızda etrafınıza bir yanda tüm tazeliği ve serinliği ile deniz, bir yanda da kendine özgü dar sokakları, tas yapıları ile tarih kokan şehir. Bir anda çocukluğumuza oturuverir bizleri alçak gönüllü, doğal yapısıyla. Bir zamanlar Arnavut kaldırımlı sokaklarda saklambaç oynadığımız günlere doğru.
Öğle vakti gelipte güneş yakmaya başladığında dayanılmaz bir istekle kendinizi deniz kenarında buluvereceksiniz. Alaçatı koyu, Ege kıyılarında yer alan sayısız koydan biri. Ama hiç dinmeyen rüzgârı ve kıyıdan altmış-seksen metreye kadar gitsekte bir buçuk metreyi geçmeyen derinliği Alaçati Koyunu dünyada benzersiz rüzgâr sörfü alanlarından biri haline getirir.
Piri Reis de “Kitab-ı Bahriye”de “Alaca at limanında deniz yufkadır”diyerek koyu taa zamanlardan ne güzel tarif etmiş. Yani onca rüzgâra rağmen denizden dip yapısından dolayı koyda dalga yüksekliği sörfçülerin tadını kaçıracak boyuta ulaşmıyor. Alaçatı’da rüzgâr, yaz boyunca kuzey yönlerinden genellikle 15-25 knts(knots)süratle eser. Mayıstan ekime kadar süren rüzgâr sezonunda koy rüzgâr Sörfçülerinin Birleşmiş Milletleridir. Alaçatı’da. Karavanı veya çadırı ile gelip bütün kamp yapanlar olduğu gibi, sadece yarışmacıların kısa sureli uğrayanlarda var.
Alaçatı bu özellikleri ile yeni başlayan sörfçüler içinde ideal bir eğitim sahası. Dolayısıyla, hem ustalar hem de acemiler için gözde bir sörf merkezi. Sığ sularda yeni başlayanlar tecrübelerini geliştirirken imbat rüzgârlarıyla ustalar limitlerini zorlarlar. Bu özellikleri ile de Ulusal ve uluslararası pek çok yarışma bu koyda düzenleniyor.
Alaçatı’da Parke taşlı Arnavut kaldırımlarının süslediği daracık sokakları iki katli, cumbalı taş evler çevreler. Sokaklarda, camisinde, antikacı dükkânında yörenin kültür zenginliğine tanık oluyorsunuz. Bu kültür Alaçatı’nın tarihinden kaynaklanıyor. Çeşme yöresi 16.yüzyıla kadar, Anadolu’nun dış ticaret kapısıydı. Sakız adasındaki Cenevizli tüccarlar,1566′da Osmanlıların Ada’yı fethetmesinden sonra bölgeyi terk ettiler. Ve ticari üstünlük İzmir’e geçti.850′lili yıllarda Alaçatı’nın güneyindeki bataklığın kurutulması için çalıştırılmak üzere, çevre adalardan Rum işçiler getirilir. Adalı Rumlar da Alaçatı’nın inşasına katılarak, buraya yerleşirler, ,bağcılık yapmaya da başlarlar. Sonra Yugoslavya ve Makedonya’dan gelen göçmenler de bu topluluğa katılır. Ama savaşla birlikte göçmenler Anadolu’nun içlerine gitmek zorunda kalırlar. Ancak Kurtuluş Savaşından sonra dönerler ve bu kez de aralarına Selanik, Girit ve İstanköy göçmenlerime katılır. Bu katılımla beraber tütüncülükte baslar. Bu tarihi hareketlilikte Alaçatı’ya bu günkü zenginliğini kazandırır. Cami, cumbalı taş evler, değirmenler bu kültür hareketlerinin en güzel kanıtlarıdır. Günümüzde Alaçatı’nın tarıma elverişli kısımdaki topraklarında halen anason, zeytin, soğan ve enginar yetiştiriliyor. Alaçatı rüzgârı ve denizi yaşamak istemelere olduğu kadar, Anadolu kültürünü de tatmak isteyenlere bu zenginlikleri ile doyulmaz tatlar sunuyor.
İzmirde dekorayon ve mimarlık hakkında tüm sorularınızı benimle paylaşabilirsiniz
kaynak: http://www.izmirmimar.com/?p=119
Özlen Alkan Özlen ALKAN PHOTOGRAPHY
1988 yılında reklam ve tanıtım fotoğrafçılığına başlayan Özlen ALKAN,
VIP Magazin fotoğraf editörlüğü, çeşitli özel sektör firmalarında reklam ve fotoğraf editörlüğü akabinde freelance reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı yapmaktadır.
Kariyeri süresince Türkiye’nin sayılı büyük reklam ajansları ile çeşitli kampanyalara çözüm ortağı olmuş ve olmaktadır, çeşitli moda dergilerinin sayfalarında gerek fashion ve editorial çalışmalarada imza atmıştır.
Ayrıca stillife çalışmalarıda mevcuttur.
Studyo ve makine parkuru ;
Camera :
1. PHASE ONE 65 Megapixel
2. HASSELBLAD 22 Megapixel (H1)
3. HASSELBLAD 39 Megapixel (H3)
4. FUJİ 6X8 (Perspektif kontrollü) 22 Megapixel HASSELBLAD Back ile ve analog
4. CANON 1DS Mark II 16,7 Megapixel
5. CANON 1DS Mark III 22 Megapixel
Flash :
1. Elinchrome 1200 Watt 10 adet
2. Hensel 600 Watt 4 adet
3. Elinchrome Ring 1 adet
4. Akülü şarj edilebilir dış mekan 2 adet
Studyo :
Plato 1: 8 m X 8 m büyüklüğünde fon kısmı
Plato 2: 7 m X 7 m büyüklüğünde fon kısmı
Toplamda 500 m2 büyüklüğünde olan studyomuzda mutfağımız ve dinlenme bölümlerimiz bulunmaktadır studyolarımızda klima bulunmaktadır.
Not : Ajanslara ve fotoğrafçılara retouch ve postprodüksiyon hizmetide vermekteyiz .
Saygılarımla
Özlen ALKAN
Gsm : 0 536 202 63 72
Tel : 0 212 324 62 64 / 65
Fax : 0 212 324 64 58

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "KUYUMCULUK"

  • Gegründet: 12.11.2008
  • Mitglieder: 43
  • Sichtbarkeit: offen
  • Beiträge: 7
  • Kommentare: 0