Probleme beim Einloggen
deniz ebru Acil krediye mi ihtiyaciniz var?
Acil krediye mi ihtiyaciniz var?
Sonunda bankalar tarafindan kredi uygulamalariniz tarafindan reddedilmesi nedeniyle çikmaz kirmak için finansal zorluklarla basa çikmak için bir borca ihtiyacim var? Biz bir çok olumlu ve uygun fiyatli faiz oranlarinin % 3 ihtiyacin bir kredi miktari vermek için özel bir mali yapisi vardir. En düsük 10000TRY kadar degisen bir kredi gerekiyorsa 10.000.000 TRY için lütfen sartlarimiz hakkinda daha fazla bilgi için bize ulasin çekinmeyin.Kalan tüm islemleri biz halledelim. Ilgileniyor ve Schufa'siz krediye basvurmak istiyorsaniz lüften “stevinily@gmail.com”
https://www.facebook.com/online.kredi/
Eda Kayaoğlu AKTÜERler kimdir,ne iş yapar?
Aktüerya insanların, doğum, ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi yaşamını; yangın, kaza, deprem, sel, hırsızlık gibi mal varlığını etkileyen rastgeleliğe bağlı, öngörülemeyen olaylarla ve bu olayların finansal etkileriyle ilgilenir. Aktüerya bilimcileri bu tür olayların oluşma riskini analiz etmek, olasılıklarını tahmin etmek ve bu olayların finansal etkilerini hafifletici güvenlik programları oluşturmak üzere eğitilirler.
Her insan ve kurum riskle karşılaşabilir ve risk çok farklı şekillerde oluşabilir. Aktüerler riski ölçme ve yönetmede uzman olduklarından, toplumun fiziksel ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesinde önemli katkıları vardır. Aktüerlerin geliştirdiği risk programları dikkate alınmadığında, ekonomide istenilmeyen durumlar ortaya çıkabilir.
Aktuerler ekonominin tüm sektörlerinde çalışabilirler. Ancak daha çok sigorta şirketleri, ticari bankalar ve yatırım bankaları gibi finansal hizmet sektörü ile özel ve kamu sosyal güvenlik kurumlarında çalıştıkları bilinmektedir. Aktüerlerin ağırlıklı olarak sigorta şirketlerinde çalışmasının nedeni risk yönetiminin toplum tarafından en iyi bu alanda hissedilmesidir. Finansal olarak kaybetme riski, sigorta şirketine belli bir prim karşılığında devredilir. Aktüerler, sigorta sektöründe sigorta ürünleri oluşturarak bu ürünlere ilişkin primlerin ve rezervlerin belirlenmesinde ve bu primler karşılığında sigortalılara ödenecek hasar ödemelerinin yapılabilmesini sağlamak için şirketin aktüeryal dengesinin oluşturulmasında anahtar rol oynarlar.
Avrupa'da ve Amerika'da ilk siralarda yer alan aktüerlik mesleği,Türkiyede sokaktaki insanlar bir tarafa bankalar ev sigortacilar dahil olmak uzere pek cok kişi tarafindan bilinmiyor.Staj için yaptiğimiz goruşmelerde farkli alanlara yonlendiriliyoruz ve acikcasi yapmamiz gereken işin tam olarak Türkiye'de nasil yapildiğina dair en ufak bir fikrimiz bile olmuyor.
Peki sizler AKTUERLER hakkinda ne biliyorsunuz ve bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bizle paylaşmaya ne kadar açıksınız???
Teşekkurler...
Karabük Aktüerya Muzaffer Albayrak Hülya Yeşil
+16 weitere Kommentare
Letzter Kommentar:
Ecem Ceylin Altınsoylu
Aktüerya Bilimleri alt yapı olarak gerçekten iyi bir analitik temel isteyen bir bölümdür. Öğrencisi olduğum Hacettepe Üniversitesinin bu konuda öğrencilerini oldukça zorladıklarını ve gerçekten hocaların beklentilerinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bölüme sayısal puanla giriyoruz. Ben bölüme 45 bin le girdim. Şimdiki taban puanların çok düştüğünü düşünüyorum, ikinci bir rahatsızlığımda Aktüerya Bilimlerinin yüksekokullarda da açılması. Zaten hacettepe üniversitesi öğrencisine not konusunda yardımcı olan bir okul değil, sektöre geçtiğimizde bambaşka dersler görmemize rağmen başka bir okulun Aktüerya Bilimleri mezunuyla bir tutulmak hoş değil. Ayrıca sektör İstanbulda olduğu için staj ve iş olanakları konusunda özellikle Marmara Üniversitesi bu konuda bizden çok daha şanslı.
Piyasada aktüer açığı var doğru belki bu nedenle başka okullarda açılıyor olabilir ama yılda 60 kişilik kontenjanı olan hacettepe nin bu ihtiyacı bir kaç yıl içinde fazlasıyla karşılayacağını, puanları gittikçe düşen bölümümün hak ettiği saygınlığı ve önceliği görmediğini düşünüyorum.
Erkan Kalafat AHŞAP EV SİGORTASI
Basına da yansımış bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.
27,06,2006
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Başkanlığına
Nilüfer Belediyesi sınırları içerisinde yaptırdığım Ahşap Büfe’ nin sigorta ettirilmesi için şirketlerinize yaptığım başvuruya olumsuz yanıt aldım.
Bununla ilgili olarak aşağıdaki sorularımın ivedilikle cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.
1.Sigorta firmaları ahşap bir kulübenin sigortalanamayacağını söylüyorlar,çünkü yangına dayanıksız olurlarmış. Peki Üniversiteden onaylı ahşap panellerin 123 dk. Yangına mukavim olduğunu gösterir belge süre için yeterli midir?
2. Sigorta klozlarında yangına dayanıklı olan ürünler sigorta kapsamındadır diğerleri sigorta ettirilemez diye bir durum söz konusu mudur?
3.Sigorta yaptırmak istediğim betonarme binamı depreme karşı ( ayrıca DASK var) sigorta ediyorsunuz, ancak depremde yıkılmayacağının garantisi yok. Aracımı kazaya karşı sigorta ediyorsunuz ancak sık sık araçların pert olduğunu duyuyoruz. Hayat ve sağlık sigortalarınız var benim ölmemem ve hasta olmamam demek mi oluyor bu sigortanın kapsamı?
4.Bize poliçeler satılırken bütün sigorta firmalarının dünyada ortak bir birliğe bağlı olduğu söyleniyordu.Peki ortaklarınızdan haberiniz de mi yok? Bütün dünyada ahşap konut sisteminde oturuluyor ve bunların hepsi sigortalı. Türkiye’ deki bu eksiklik kimden kaynaklanıyor?
5. Ben ahşap binamı sigorta ettirebilir miyim ?
Saygılarımla
ErkanKALAFAT
0.533.575 91 44
0 224 232 26 03
BURSA/TÜRKİYE
Fatih Üç Muzaffer Albayrak
+16 weitere Kommentare
Letzter Kommentar:
İsmail Efendioğlu
Re: AHŞAP EV SİGORTASI
Anlaşılan o ki yıl 2006 Erkan Bey sigorta yaptıramıyor düzenlenir diye umut ederken yıl 2014 hala ahşap ev sigorta yapılamıyor.
Fatih Üç Bedeni Hasar
Bedeni Hasar Tazminatlarına İlişkin Çözüm Önerisi
Bedeni hasar tazminatları, geçmişten beri aktüerlerin yaptığı destekten yoksun kalma / sürekli iş göremezlik hesaplarına istinaden sigortalılardan ibraname alınarak zaten ödeniyor olmasına rağmen, özellikle 2000 li yılların ortalarından itibaren meydana gelen yaralamalı ve ölümlü kazalarını gerek basından gerekse ceza hukuku bakımından her trafik kazası adli makamlarda / sağlık kuruluşlarında adli olay olarak tasnif edildiği için emniyet / jandarma / hastane / yargı kanalındaki bağlantıları sayesinde takip eden bir kısım takipçi ve avukat mağdurlara ulaşmakta ilk başta herhangi bir ücret talep etmeden masrafları da karşılayarak sadece vekalet alarak bu vekalete istinaden tüm evrakları adli / idari mercilerden toplayıp özellikle maluliyetlerde mağdurun deyim yerinde ise elinden tutup hastanelere götürüp rapor almalarını sağlayarak mağdur için zor kabul edilebilecek bürokratik işlemleri hallederek belli bir komisyon karşılığında sigorta şirketlerine başvuru yolunu izlemişlerdir
devamı

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "Sigorta, Bireysel Emeklilik"

  • Gegründet: 04.08.2008
  • Mitglieder: 1.591
  • Sichtbarkeit: offen
  • Beiträge: 686
  • Kommentare: 1.154