Probleme beim Einloggen?
Nur für XING Mitglieder sichtbar Şerit ihlali yapanlar dikkat!
İstanbul Valisi'nden emniyet şeridi uyarısı
27 Ocak 2011 Perşembe, 17:52:50
..İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Elektronik Denetleme Sistemiyle (EDS) emniyet şeridi ihlallerinin yakından denetlendiğini belirterek, ''Kimse, 'acaba emniyet şeridine girersem bir şey olur mu, olmaz mı?' gibi tereddüt içerisinde olmasın, kesinlikle ceza veriyoruz'' dedi.
Atatürk Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Mutlu, bir gazetecinin ''Emniyet şeridi ihlalleri konusunda yeni bir uygulama söz konusu mu?'' sorusuna, ''Hayır. Emniyet şeritlerindeki uygulama aynen devam ediyor. Ben yaptığım bir açıklamada konuya dikkat çekerek, uygulamanın yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü söyledim. Emniyet şeritlerinde EDS denetimleri devam ediyor. Emniyet şeridini ihlal eden araç görüntülenip ceza kesiliyor. Emniyet şeritlerinde haksız geçişlere asla fırsat verilmiyor. Bu konuda yoğun denetimlerimiz sürüyor'' yanıtını verdi.
İstanbul'da 2010 yılı içerisinde emniyet şeritlerini haksız kullanan ve kırmızı ışık ihlali yapan 418 bin araç sürücüsüne ceza kesildiğini hatırlatan Mutlu, ''EDS ile İstanbul'da yoğun bir denetim sürüyor. 'Trafik biraz yoğunlaştı, acaba emniyet şeridine geçebilir miyim' diye kimse düşünmesin. Her ihlal eden kişi, suç türüne göre 100-130 lira ceza alıyor. Kimse, 'acaba emniyet şeridine girersem bir şey olur mu, olmaz mı?' gibi tereddüt içerisinde olmasın, kesinlikle ceza veriyoruz'' dedi.
Mutlu, ''Emniyet şeritlerini kimler kullanabilir?'' sorusu üzerine, ''Emniyet şeritlerini kullanabilecek araçlar bellidir. Ambulanslar acil hallerde burayı kullanabilir. Emniyet araçları kullanabilir. Bunun dışındaki araç sürücüleri, isterse kamuya ait araç olsun kesinlikle emniyet şeridini kullanamaz. Kullanırsa ceza kesilir'' şeklinde konuştu.
Nur für XING Mitglieder sichtbar Binlerce trafik cezası iptal ediliyor!
12 bin hakim ve savcı ile 550 milletvekiline kural ihlali yapsalar da trafik cezası kesilmeyecek.
06 Ekim 2010 Çarşamba, 09:57:51
Mahkeme kararı gereğince, binlerce ceza da iptal ediliyor
Trafikte 12 bin 550 kişilik ‘’İmtiyazlılar grubu’’ oluştu. Bundan sonra 12 bin hakim ve savcı ile 550 milletvekiline kural ihlali yapsalar da trafik cezası kesilmeyecek. Mahkeme kararı gereğince, binlerce ceza da iptal edilecek.
Kırmızı ışık ihlali yapan CHP Milletvekili Kemal Anadol’a kesilen ceza Ankara 8. Asliye Hukuk mahkemesince dokunulmazlık gerekçesiyle iptal edilince vekiller için yeni düzenleme yapıldı. Hata yapan vekillere artık ceza kesilmeyecek, tutanak hazırlanacak.
Yargı mensupları ve milletvekillerine bugüne kadar kesilen ve ödenmeyen cezaların da iptal edileceği bildirildi. Gazeteport'un haberine göre, düzenlenen ceza tutanaklarına itiraz nedeniyle mahkemelerce aleyhte sonuçlanan kararlardan doğan parasal miktar da, cezayı kesen polisten tahsil edilecek.
‘’PLAKAM YÜZÜNDEN CEZA YİYORUM’’
CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, “06 CHP 70” plakalı özel aracına yazılan cezalardan bıktığını söyledi ve “Bana bir tane ceza yazılmış AKP’li plaka göstersinler özür dileyeceğim. Benim aracımın plakasını gören trafik polisi arkadan ceza yazıp gönderiyor’’ dedi.
AKP Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı ise kendisinin aracının AKP plakalı olduğunu ve ceza yediğini söyledi. AKP Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu ile Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu da,”Hepimize geliyor” diyerek ceza yediklerini belirttiler.
Öte yandan Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, Afyon-Sandıklı yakınlarında 125 kilometre hız yaptığı gerekçesiyle plaka üzerinden trafik cezası aldı. Bunun mahkemeye başvuran Ertemur, cezasını iptal ettirdi. Mahkeme plakaya ceza yazılmaması ve ceza makbuzunun sürücüye
+3 weitere Kommentare
Letzter Kommentar:

Moderatoren

Infos zu den Moderatoren

Über die Gruppe "Trafik"

  • Gegründet: 24.07.2008
  • Mitglieder: 68
  • Sichtbarkeit: offen
  • Beiträge: 289
  • Kommentare: 983