Newada'nın gökdelenlerine Avrupa'dan tasarım ödülü

İlbak Holding bünyesinde yer alan ML Yapı'nın ilk projesi Newada, dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden International Property Awards'ta, Avrupa'da en iyi tasarım ödülünü kazandı

İlbak Holding bünyesinde yer alan ML Yapı'nın ilk projesi "Newada", dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden 'International Property Awards'ta Yüksek Bina kategorisinde Avrupa'da en iyi tasarım ödülünü kazandı. Ünlü mimarlar Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak'ın birlikte tasarladığı "Newada" projesiyle uluslararası bir ödül kazanan ML Yapı'nın bir diğer hedefi ise konut sektörüne tasarımı ve yaşam standartlarıyla farlı projeler kazandırmak. Londra'da düzenlenen ödül törenine katılarak Yüksek Bina kategorisinde Avrupa'da en iyi tasarım ödülünü alan İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat İlbak, "ML Yapı olarak bu ödülle birlikte sorumluluğumuzun arttığının bilincindeyiz" dedi.

4 bin liradan satışa çıkacak

Ödül kazanan Newada projesiyle ilgili bilgiler veren Murat İlbak şunları söyledi: "İstanbul Anadolu Yakası'nın tam ortasında Bostancı'da konumlandırdığımız "Newada" projemizin yapımına eylül ayının başında başladık. Bugüne kadar herhangi bir tanıtım ya da lansman yapmamamıza rağmen ön satışla konutlarımızın yüzde 25'ini satmış bulunmaktayız. Yakın bir zamanda lansmanını yapacağımız ödüllü projemizin metrekaresini 4 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunmayı planlıyoruz. İki yıl sonra sahiplerine teslimlerini gerçekleştireceğimiz "Newada" projemizden yatırım amaçlı alanlar da kazanç elde edecek.